Skandal! FTX, Yaklaşık 9 Milyar Doların Kayıp Olduğunu Bildirdi!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 03, 2023 Yorum Yok

FTX’in yaklaşık 9 milyar dolarlık alıcı fonunun, Alameda Research‘ten kaynaklanan sebeplerden Dolayı kaybolduğu belirtildi.

Wall Street Journal (WSJ), gündeme bomba tesiri bırakan bir haber bıraktı. WSJ’nin haberine nazaran, iflas eden FTX, 8.9 milyar dolarlık alıcı fonlarının kaybolduğunu açıkladı. Ortaya çıkan bu açığın Aka bir kısmı, FTX iflas müracaatında bulunmadan Evvel bir sıra süreçler yapan Alameda Research’ten kaynaklanıyor.

İflas Eden FTX, Sansasyonel Bir İzah Yaptı

Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine nazaran, iflas eden FTX‘ten bomba tesiri yaratacak bir İzah geldi.

İflas eden kripto borsası FTX, hesabını veremediği alıcı fonlarında 8.9 milyar dolarlık bir Aleni tespit ettiğini açıkladı. İflas davalarıyla gayret eden borsa, birinci Kez ne kadar paranın kaybolduğunu da tespit etti.

Halka Aleni bir sunumda açıklamalar yapan FTX, alıcı fonlarında ödenmemiş 11.6 milyar dolarlık bakiyeye kıyasla, yaklaşık 2.7 milyar dolarlık bir varlığa ulaşabildiğini aktardı. Ortadaki bu Aka uçurumun, kayıp olduğu bildirildi. FTX’in 8.9 milyar dolarlık kayıp alıcı fonlarında, Alameda Research Mesul tutuldu.

Yeniden yapılanma başkanı John J. Ray, müşterilerin ne kadarını toparlayabileceklerini varsayım etmenin şimdi Mümkün olmadığının altını çizdi.

Konuya değinen Ray, borsanın alıcı fonlarına ilişkin kayıtların Noksan yahut kayıp olduğunu aktardı. FTX’in yeni lideri Ray, “Bu nedenlerle, bu bilgilerin şimdi ön bilgi olduğunu ve değişikliğe tabi olduğunu vurgulamak kıymetlidir.” dedi.

Ayrıca müşterilerin, FTX’in ortaya çıkardığı 2,7 milyar dolarlık varlığın tamamını Geri alıp alamayacağı da netlik kazanmadı. Belirlenen bu varlığın yaklaşık 1.5 milyar doları, firmanın çöküşünden bu yana kıymeti düşen FTX’in token’ı FTT’de bulunuyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir