Voyager ve Binance US Anlaşması Karmaşa İçerisinde

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 03, 2023 Yorum Yok

Kripto kredi kuruluşu Voyager’ın Binance US’ye satılmasına yönelik mutabakat, SEC’in itiraz etmesiyle ve ABD yargıcının ataklarıyla karmaşa içerisinde.

İflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager, bir türlü el değiştirme muahedesini tamamlayamadı. Daha Evvel FTX ile masaya oturan kuruluş, FTX’in de iflas etmesiyle Birlikte yolunu Binance’e çevirmişti. Binance’ın, 1 milyar dolar karşılığında Voyager’ı satın alma planları, hukukî süreçlerde SEC’e takıldı. Fakat ABD’li bir yargıç, SEC’in hallerinden pek de mutlu görünmüyor.

ABD’li bir yargıç, Voyager’ın yine yapılandırma muahedesine yaptığı itirazın spesifik olmaması nedeniyle SEC’i eleştirdi ve kaygılarına ait detaylar istedi.

ABD’li Yargıç, SEC’in İtirazlarına Karşı Sertleşti

Voyager Digital’in iflas davasına bakan Michael Wiles, kripto kredi kuruluşunun Binance US’ye satılmasına yönelik itirazlarda bulunan SEC’i azarladı.

Reuters’ın haberine nazaran, New York mahkemesinde yapılan bir duruşmada, ABD iflas yargıcı Michael Wiles, SEC’in mutabakat konusundaki tasalarını ve itirazlarını eleştirdi. Wiles, SEC’in içi boş itirazlar ile işleyişi bozmaya çalıştığını düşünüyor.

İflas mahkemesi, Voyager’ın Binance US’ye satılmasını sağlayacak bir yine yapılanma üzerinde duruyordu. Fakat SEC, bu muahedenin gerçekleşmemesi için Türlü itirazlarda bulunmuştu. Bu duruma sonlanan Wiles, SEC’in tutumlarını Misli bir formda eleştirdi. Wiles, içi doldurulamayan münasebetlerle SEC’in muahedeye çomak soktuğunu Anlatım etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir