Singapur Para Otoritesi’nden FTX Açıklaması

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 14, 2022 Yorum Yok

Singapur Nakit Otoritesi, iflasını açıklayan kripto Nakit borsası FTX‘in ülkede hizmet vermediğini söyledi.

Singapur Nakit Otoritesi FTX’in ülkede resmi hizmet vermediğini söylese de kullanıcıların denizaşırı yerlere erişimi hakkında engelleme yapılamadığını da belirtti.

Singapur Düzenleyicisi: FTX Ülkede Hizmet Vermiyor

Şehir devletinin merkez bankası ve mali düzenleyicisi olan Singapur Nakit Otoritesi, Kısım 11 iflas müdafaası için müracaatta bulunan FTX’in ülkede aktiflik göstermediğini açıkladı.

Bir e-posta bildirisinde, Singapur Nakit Otoritesi (MAS), bugün medya sorularına Karşılık olarak, FTX’in Singapur’da aktiflik göstermediğini söyledi. Buna rağmen düzenleyici, Singapur’daki kullanıcıların denizaşırı hizmet sağlayıcılara direkt erişmesini engelleyemediğini de kabul etti.

E-posta ayrıyeten, otoritenin FTX’i yasaklayarak kullanıcıları kazara platform üzerinden yatırım yapmaya teşvik ettiği istikametindeki spekülasyonları da ele aldı. Açıklamada bahis hakkında şöyle söylendi:

“Binance’in Singapur’da aktiflik göstermesi yasaklanmadı. Binance, Singapur’dan alıcı talep etmek için Gerekli lisansa sahip değildi ve hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. MAS’ın bütün lisanssızları listelemesi manalı olmaz. IAL’deki varlıklar. MAS’ın FTX’i Binance ile tıpkı temelde listeleme nedeni yoktu.”

Düzenleyici ek olarak, FTX’in Singapurlu Yan kuruluşu Quoine’nin lisansının nihayet olaylar ışığında şu anda gözden geçirildiğini de belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir