Silicon Walley Bank Kapatıldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 13, 2023 Yorum Yok

Silicon Valley Bank, California Mali Muhafaza ve Yenilik Departmanı tarafından kapatıldı.

Silicon Valley Bank, California Mali Muhafaza ve Yenilik Departmanı tarafından kapatıldı. Bankaya Müşteri olarak Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) atandı.

Silicon Walley Bank Düzenleyici Tarafından Kapatıldı

Silicon Valley Bank, California Mali Müdafaa ve Yenilik Departmanı tarafından kapatıldı. Müşteri olarak Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) atandı. FDIC, sigortalı mevduat sahiplerini korumak için Mevduat Sigortası Ulusal Bankası Santa Clara’yı kurmuştu. Bankadaki süreçler günün erken saatlerinde durdu.

Yeni kurulan şirketler ve risk sermayedarları ortasında tanınan olan Silicon Valley Bank’taki bütün sigortalı mevduatlar Çabucak DINB’ye aktarıldı. Yapılan bir FDIC duyurusuna nazaran, sigortalı mevduat sahipleri sigortalı mevduatlarına 13 Mart’a kadar erişebilecekler.

Silicon Valley Bank, bu Yıl iflas eden birinci FDIC sigortalı Kuruluş oldu. Evvelki ise, 2020’de Kansas, Almena’daki Almena Eyalet Bankası’ydı.

Silicon Valley Bank’ta ticaret sabahın erken saatlerinde durduruldu. Bununla Birlikte şirket payları bankacılık kesiminin Kötü gidişatından Dolayı esasen düşüşteydi. Kapanış, La Jolla, California merkezli kripto dostu banka Silvergate‘in operasyonları durdurma planlarını açıklamasından iki gün sonra gerçekleşti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir