Signature Bank Hisselerinde Ciddi Düşüş

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 13, 2023 Yorum Yok

Signature Bank payları, bugün erken süreçlerde yaklaşık yüzde 30 düştü.

Silvergate‘in çöküşü bankacılık bölümünde yankı bulmaya başlıyor. Bankacılık bölümü payları bugün yaklaşık yüzde 4’lük düşüş yaşadı.

Silvergate’in Yankıları Piyasalara Düşüş Olarak Yansıyor

Bugünkü seansta devinim dalgalı, Signature Bank payları düşüşten süratli bir halde toparlanma gösterdi. yazma yazıldığı Lahza itibariyle düşüş yüzde 12’de kaldı.

Diğer kripto dostu banka Silvergate, denetçilerinin ve muhasebecilerinin sayılarla ilgili soruları nedeniyle yıllık 10-K raporunu sunmayı erteleyerek çarşamba günü varlıklarını istekli olarak tasfiye edeceğini duyurmuştu. Silvergate’in payları bugün yüzde 5 arttı, fakat yıldan yıla yüzde 98 daha düşük bir kıymette seyrediyor.

Bununla Birlikte Silvergate’in yankıları kripto Nakit bölümünde de düşüşe Sebep oldu.

Silvergate‘in yaşadığı durum, kripto sanayisiyle yakın bağları olan bankaların dayanıklılığı konusunda yatırımcılar için alarm zillerini çaldı.  

Sektördeki en dikkat çeken düşüşlerden biri ise, Silicon Valley Bank’ın holding şirketi SVB Financial Group’un bugün yüzde 40’tan Çok değer kaybetti. Lahza itibariyle Üleş hafta başından bu yana yüzde 80 düşüşte.

Varlıklarına nazaran ülkenin en Aka dört bankası olan JPMorgan, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo daldaki düşüşle Birlikte perşembe günü toplamda 52.4 milyar dolar değer kaybetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir