parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Silicon Valley Bank’in İflası ve Bitcoin Fiyat Analizi

Silicon Valley Bank’in İflası ve Bitcoin Fiyat Analizi

admin admin -
25 0

Silicon Valley Bank’in iflası, ABD’de 2008 krizi sonrası yaşanan en Aka bankacılık iflası olarak kayıtlara geçti.

Silicon Valley Bank’in iflası kripto piyasasına da atılan nihayet vuruş oldu. Bugün sizlerle Bir arada kripto Nakit piyasasında neler olduğunu ve Bitcoin fiyat tahlilini inceleyeceğiz.

Silicon Valley Bank’in İflası Piyasayı Zorladı

Silicon Valley’in iflası hafta sonu ağır bir trafik yarattı. Şirketin iflasından en Fazla etkilenen ise kripto piyasasının en Aka ikinci stablecoin varlığı USDC’nin ihraççısı Circle oldu. Circle’ın bankada 3,3 milyar doları olduğunu açıklaması, piyasaların panik yaşamasına sebebiyet verdi. Hafta sonu alım satım süreçlerinde bankaların kapalı olduğu saatlerde ağır USDC satışı gerçekleşti ve varlık 1 dolar sabitliğini kaybederek 0,8 dolar bandına kadar geriledi. 

Circle tarafından yapılan açıklamada, hafta sonu bankalar kapalı olduğu için süreksiz bir likidite sorunu yaşandığı ve hafta açılışında USDC’nin sabitliğinin düzeleceği konusunda taahhütte bulunuldu. Bu açıklamanın akabinde USDC, yükselişe geçti ve haftanın birinci saatlerinde tekrar 1 dolar düzeyine ulaşmayı başardı.

Yaşanılan bu krizlerin akabinde hafta sonu FED’den bir İzah geldi ve ABD Merkez Bankası, bankalara Yardımcı olmak için iskonto penceresine erişimi kolaylaştıracağını açıkladı. ABD Merkez Bankası, Silicon Valley Bank gibisi Öbür bir çöküş yaşanmaması için bankaların iskonto penceresine erişme kaidelerini gevşetmeyi değerlendirdiğini açıkladı. FED bununla birlikte, bankaların faizlerde artış gerçekleşirken bedeli düşen tahvil ve öteki varlıkları satarak ziyanlarını kaydetmek zorunda kalmadan mevduat sahiplerinin Nakit çekme taleplerini karşılama kapasitelerini artıracağını belirtti. 

Bitcoin Fiyat Tahlili

Bitcoin fiyatı şu sıralarda yaşadığı %9,81’lik yükselişle 22.462 dolar düzeyinden fiyatlanmaya devam ediyor. Güne yükselişle başlayan Bitcoin, Geri çekilmeden Evvel erken bir Doruk olan 22.698 dolara kadar yükselmişti.

Yazının yazıldığı sırada 22.462 dolar düzeyinde bulunan Bitcoin fiyatının birinci direnç düzeyini 22.732 dolarda hedeflemesi için 21.544 dolar düzeyinin altından kaçınması gerekiyor. Sabahın en yüksek düzeyi olan 22.698 dolara hakikat bir hareket, uzun bir yükseliş seansına işaret edebilir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı muhtemelen ikinci direnç düzeyini 23.380 dolarda test edecektir. Varlığın üçüncü direnç düzeyi ise 25.216 dolar bölgesinde yer alıyor.

21.544 dolar düzeyinden yaşanacak bir düşüş, Aka takviye düzeyini 19.896 dolardan devreye sokacaktır. Bununla birlikte, olaya dayalı bir satış baskısı durumunda, BTC 20.000 dolar ve ikinci dayanak düzeyi 19.708 dolardan kaçınmalıdır. Bitcoin’in üçüncü takviye düzeyi ise 17.872 dolar bölgesinde bulunuyor. 

200 günlük EMA’nın yani 22.322 doların üzerinde bir tutunma, boğaların 23.380 dolara koşmasını sağlamak için 22.732 dolardan bir kırılmayı destekleyecektir. Lakin, 200 günlük 22.322 ve 100 günlük 22.014 dolarlık EMA’larda yaşanan bir düşüş, 50 günlük EMA’yı (21.384) görünür hale getirebilir. 50 günlük EMA’da bir düşüş, düşüş hareketinin işaretini verir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir