Silicon Valley Bank, İflas Başvurusunda Bulundu!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 17, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz günlerde küresel finans piyasalarını sallamaya başlayan Silicon Valley Bank, resmen iflas müracaatında bulundu.

Bankalar krizininin tetikleyici ögesi Silicon Valley Bank, şimdiki durum itibariyle iflas başvurusunu bildirdi. Silicon Valley Bank’den (SVB) gelen kriz haberleri, kripto piyasasını adeta sarsmıştı. Bitcoin’in (BTC) haftalardan beri Aka bir ivmeyle sürdürdüğü yükselişin önünü kesip, 19.500 dolar düzeyine kadar düşüşüne yol açmıştı. SVB taraflı gelen skandal durumlardan sonra ise, Signature Bank tarafından farklı problemler patlak vermişti.

Silicon Valley Bank, Piyasaları Sallamaya Devam Ediyor

Global finans piyasalarını adeta sallayan SVB krizi, yapmış oldukları “iflas başvurusuyla” Birlikte büsbütün netlik kazanmış oldu. Bilhassa de kripto yatırımcılarına kaygı dolu anlar yaşatan SVB iflası, aktüel duruma bakıldığında bölümü pek de etkilediği söylenemez. Yeni olarak krizden ayrışan BTC, 26.500 dolar fiyatın üzerinde tutunarak “adeta piyasaya meydan okuyor“. SVB taraflı gelen FUD haberler ise, öbür bankalardan gelebilecek Olumsuz haberlerin tetikçisi olabilir. SVB ile başlayıp Signature Bank ile devam eden bankacılık krizleri, dünya çapında birçok finans hizmetinin değişimine yol açacak üzere görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir