Lightning Labs ve Tari Arasında Sıcak Gelişme

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 17, 2023 Yorum Yok

Lightning Labs ve blockchain startup’ı Tari Labs, Lightning’in Taro protokolünün gelişimini durduran mahkeme buyruğunu dönüştürmeyi kabul etti.

15 Mart’ta yapılan dosyalamada, hem Lightning hem de Tari tarafının avukatları, yasaklama buyruğunu ihtiyati önleme dönüştürmeyi önerdi. Kararın ihtiyati önleme dönüştürülmesi, mahkeme kararına kadar protokolün geliştirilmesini durduracak. İki firma, Lightning’in Taro protokolünde güncelleme yapamayacağı, dahili güncellemeleri protokolün halka Aleni kaynak koduyla birleştiremeyeceği ve Taro protokolünün bir sonraki basamağını duyuramayacağı konusunda anlaştı.

Taro Protokolünün Gelişimi Askıya Alındı

Ancak Lightning’in, Taro’nun gelişimini ilerletmek için kullanmaması şartıyla, Lightning dışındaki geliştiricilerden ve kullanıcılardan gelen bağlantılara Cevap vermesine müsaade verildi.

Geçici yasaklama kararı, Tari Labs’in Taro isminin ABD’de tescilli bir ticari marka olan Tari isimli kendi protokolüne Fazla benzediği için ticari marka haklarını ihlal ettiğini söylemesinin akabinde 13 Mart’ta verildi. Bu karar, Kaliforniya Bölge Mahkemesi Yargıcı William Orrick tarafından verildi.

Bu gelişmeyle Birlikte Lightning Labs, Taro protokolü ile ilgili güncelleme yapamaz hale geldi.

Tari Labs birinci olarak 8 Aralık’ta Lightning Labs’e karşı ticari marka ihlali şikayetinde bulundu. Şikayette, her iki firmanın da tıpkı dijital blockchain ekosisteminde rekabet ettiğini ve emsal kimi durumlarda birebir hizmetleri sağladığını sav etti.

Yasaklama kararına ait haberler Twitter üzerinde yansılara yol açtı. Tari Labs kurucu ortağı Richardo Spagni, 15 Mart’ta attığı bir tweet’te I ve O harflerinin bilgisayar klavyesinde Baş karışıklığına neden olacak kadar birbirine yakın olduğunu ve Tari’nin bir Yıl Evvel Taro’nun yine markalaşmasını finanse etmeyi Teklif ettiğini söyleyerek davayı savundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir