parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Sergey Nazarov Kimdir?

Sergey Nazarov Kimdir?

admin admin -
29 0

Sergey Nazarov, Chainlink ve SmartContract’in kurucusu bir Rus web girişimcisidir. Tıpkı vakitte CryptaMail ve Secure Asset Exchange’in kurucu ortaklarındandır.

Sergey Nazarov Hayatı

Sergey Nazarov, dijital ve gerçek dünyalar ortasında bilgiler aracılığıyla köprü kuran kripto Nakit projesi Chainlink’in kurucusudur. Birebir vakitte SmartContract’in de kurucusu rolünü üstlenen Nazarov, CryptaMail ve Secure Asset Exchange’in de kurucu ortakları ortasında yer alır. Bir Rus web teşebbüsçüsü olan Sergey Nazarov, her iki ebeveyninin de mühendis olması nedeniyle genç yaşta bilgisayarlarla tanıştı. Nazarov birinci olarak beş yaşındayken “bir klavyenin başına oturdu” ve legolara aşık oldu ve nasıl çalıştıklarını keşfetmek için antika katot ışınlı TV’leri sökmekten keyif aldı. Nazarov, gerçek vakitli strateji görüntü oyunları oynamaktan da keyif alıyordu.

Sergey Nazarov, New York Üniversitesi’nden İdeoloji ve Yönetim alanında lisans derecesi aldı. Nazarov, kendi işletmesini kurmadan Evvel NYU (New York Üniversitesi) Stern School of Business’ta Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Ayrıyeten, Nisan 2009’dan Kasım 2010’a kadar FirstMark Capital’de Yurt İçi Stajyer Yardımcısı olarak misyon aldı.

Sergey Nazarov, Kasım 2010’da FirstMark’tan ayrıldıktan sonra nihayet derece uzmanlaşmış Ar-Ge takımlarını hedefleyen sonlu bir yatırım fonuyla Rusya’ya döndü. Bunun yanı Dizi butik web geliştirme şirketini yönetiyor, Bitcoin ile deneyler yapıyordu. Sergey Nazarov, o sırada mesleği ile nereye gitmek istediğini çözmek için hala çaba ettiğini, lakin sonunda gelişmekte olan blokzincir teknolojisi dalına odaklanmaya karar verdiğini söyledi.

Chainlink Nedir?

Chainlink, gerçek dünya uygulamalarına, bilgilerine ve bir API’ye bağlanabilen, merkeziyetsiz Blockchain Oracle (uzman) platformudur. Chainlink başlangıçta SmartContract olarak isimlendirilmiş ve blokzincir ile eski sistemler ortasındaki boşluğu doldurmayı amaçlamıştır. Zincir sürece bir Servis Düzeyi Anlaşması’nda (SLA) belirtilen parametrelerle akıllı mukavelelere sahiptir. Oracle bilgileri müdahaleleri önlemek için toparlar, doğrular, File üzerine kaydeder ve Chainlink’in Mahallî Ethereum token’ı LINK ile ödüllendirme yapar. En kıymetlisi ise bu bilgilerin akıllı kontratlarda kullanılmasını sağlar.

Chainlink şu anda Ethereum blokzinciri üzerinde bulunmakta ve öbür Ethereum dApp’lerine temas dayanağı sunmaktadır. Birlikte çalışabilirlik bütün projenin odak noktası olduğu için yakında daha Çok ağı desteklemesi beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir