Senato Bankacılık Komitesi, SoFi Konusunda Uyardı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

SoFi, bir banka holding şirketi olarak kabul edilmesi için onay aldıktan aylar sonra Senato tarafından incelemeye alındı.

Dijital varlık ünitelerini yürüten finans şirketi SoFi, kripto paylarını elden çıkarması yahut Amel yelpazesini değiştirmesi için Yasa koyuculardan baskı görmeye başladı. SoFi, Golden Pacific Bancorp ve Yan kuruluşu Golden Pacific Bank‘ı satın alarak gündem olmuştu. Bu satın alma hareketinin akabinde şirket, bir banka holdingi ve bir finansal holding şirketi olarak görünmek için Federal Rezerv‘den onay aldı.

SoFi, Senato Radarına Girdi

Federal Rezerv’den onay Meydan SoFi, mutabakatın bir kesimi olarak SoFi Digital Assets‘i elden çıkarmayı yahut iki Yıl içinde maddelere Müsait hale getirmeyi kabul etmişti. Lakin, Demokrat milletvekilleri bu koşulun karşılanmadığını öne sürdü.

Milletvekilleri bu tezleri, SoFi’nin ulusal bankasını kullanarak, SoFi Digital Assets ile ortak kripto hizmeti verdiğine dayandırdı. Şirket, bankasına Nakit yatıran müşterilerine fiyatsız kripto hizmeti vereceğini duyurmuştu.

Senato Bankacılık Komitesindeki Demokratlar, SoFi Digital Assets‘in ticari faaliyetlerinin tüketici riskleri oluşturabileceğinden endişeleniyor. Bu durumun tesiri olarak, vergi mükelleflerinin SoFi’yi kurtarmak için güç duruma girebilecekleri belirtildi.

Milletvekillerine nazaran, SoFi’nin dijital varlık şubesi, firmanın anne şirketi yahut bağlı bir Ulusal banka kripto çalkantılarından etkilenir ise vergi mükellefleri faturayı ödeyebilir. SoFi, likidite krizi sırasında Federal Rezerv’den yardım istemesine müsaade verecek olan bir banka holding şirketi olarak kabul edilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir