Bitpanda, Almanya’da Kripto Lisansı Aldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

Avusturyalı kripto borsası Bitpanda, Almanya’da kripto hizmetleri sunmak emeliyle lisans aldığını açıkladı.

Geçtiğimiz Yıl Avusturya’nın birinci fintech unicorn şirketi olan Bitpanda, Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti ve İsveç iç olmak üzere birkaç Avrupa ülkesinde düzenleyici onay aldı. Artık de lisans aldığı ülke Almanya oldu. Avusturyalı kripto borsası artık Avrupa ülkesindeki müşterilere saklama ve tescilli ticaret hizmetleri sunabilir.

Bitpanda, Mahallî Ünitesi Aracılığıyla Almanya’da Lisans Aldı

Avusturya borsası Bitpanda, Lokal ünitesi aracılığıyla Almanya’da bir kripto lisansı aldığını söyledi.

Şirket basın açıklamasında, Alman Federal Finansal Denetleme Kurumu’ndan (BaFin) alınan lisans ile Bitpanda Asset Management GmbH’nin Müstakil olarak kripto saklama hizmeti ve Alman sakinleri için kripto varlıkları için Özel ticaret sunabileceğini duyurdu.

Alman lisansının alınmasının aylar sürdüğünü belirten Bitpanda kurucu ortağı ve CEO’su Eric Bemuth basına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“FTX’in riskli süreçler yapmak için alıcı fonlarını berbata kullandığını söyleyen raporlara atıfta bulunarak; Bu, düzenlenmiş olmak manasına geliyor ve alıcı ile şirket varlıklarının sert bir biçimde ayrılması manasına geliyor ki ne yazık ki bugünlerde her yerde durum bu türlü değil”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir