parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. SEC, VanEck’in Spot Bitcoin ETF’sini Yine Reddetti

SEC, VanEck’in Spot Bitcoin ETF’sini Yine Reddetti

admin admin -
21 0

ABD taşınır Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), VanEck’in spot Bitcoin ETF isteğine üçüncü Kez karşı çıktı.

SEC’in VanEck’in spot Bitcoin ETF’sine üçüncü Sefer itiraz etmesinin akabinde kurulda Fikir ayrılıkları yaşandı. Senatörlerden kimileri bu bahiste ikili standart uygulandığını düşünüyor.

SEC’ten VanEck’e Üçüncü Sefer Red

ABD taşınır Değerler ve Borsa Kurulu Cuma günü, VanEck Bitcoin Trust’ın paylarının listelenmesi ve ticaretiyle ilgili bir teklifi reddetti. Bu, düzenleyicinin VanEck’in bir spot bitcoin borsa yatırım fonu teklifini üçüncü Sefer reddetişi oldu.

SEC, VanEck‘in geçen Yıl Haziran ayında ve Kasım 2021’de yaptığı evvelki müracaatlar da iç olmak üzere dijital varlığın izlenmesini öneren bir sıra ETF’yi, manipülasyon tasaları nedeniyle reddetmişti.

SEC’in bu red karşılığının akabinde komite üyelerinde Fikir ayrılıkları başladı. Komite üyeleri, SEC’in spot Bitcoin (BTC) tröstü için yapılan ve nihayet altı yılda yaklaşık 20’ye ulaşan her başvuruyu onaylamadığını belirtti. VanEck hakkındaki kararı, “Komisyonun bu nihayet siparişlerin her birinde verdiği tahlili tekrarlıyor” şekilnde yorumladılar.

Komisyon üyeleri husus hakkında şunları söyledi:

“Görüşümüze nazaran Kurul, bu spot Bitcoin ETP’lerini düzenlediğimiz borsalardan Irak tutmak emeliyle öteki emtia tabanlı ETP tipleri için kullandığından ve hala kullandığından farklı bir sıra düzenleme kullanıyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir