parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Güney Dakota Valisinden Kripto Yasasına Veto

Güney Dakota Valisinden Kripto Yasasına Veto

admin admin -
22 0

Güney Dakota valisi Kristi Noem, kripto Nakit ünitelerini dış tutarak paranın tarifini değiştirmeyi amaçlayan maddeyi veto etti.

Bu Yasa tasarısı pek Fazla Milletvekili tarafından tenkit yağmuruna tutulmuştu. Bununla Bir arada Güney Dakota bu maddeyi onaylamadı.

Güney Dakota Hükümeti Paranın Tarifini Değiştirecek Kripto Yasasını Veto Etti

Güney Dakota Meclis Sözcüsü Hugh Bartels’e yaptığı bir açıklamada Kristi Noem, eyaletin Tekdüzen Ticaret Kanunu‘nu Özellikle kripto Nakit ünitelerini ve öteki dijital varlıkları dış tutarak değiştirmeyi öneren House Bill 1193’ü veto ettiğini söyledi. Bununla Birlikte vali Kristi Noem kararını mümkün bir CBDC’yi plan dışında tutarak verdiğini söyledi. Birçok ülke CBDC konusunda yol kat etmişken bu karar geldi.

Valiye nazaran, tasarının kabulü Güney Dakota sakinlerini “iş açısından dezavantajlı duruma” sokacak ve potansiyel olarak federal hükümetin dijital bir dolar çıkarma konusunda “gelecekte çoka kaçmasına” İmkan sağlayacak.

Noem bu kararı hakkında şu kelamları söyledi:

“Kripto Nakit ünitelerini Nakit olarak açıkça dış tutarak, kripto Nakit ünitesini kullanmak daha güç hale gelir. HB 1993, federal hükümetin bir CBDC‘yi daha kolay benimsemesi riskine kapı açıyor, bu daha sonra Biricik uygulanabilir dijital Nakit ünitesi haline gelebilir. Şimdi Mevcut olmayan bir şeyi yönetecek düzenlemeler oluşturmak önlemsiz olur.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir