SEC, Spot Bitcoin ETF’yi İkinci Kez Reddetti

Bitcoin Oca 26, 2023 Yorum Yok

SEC, 21Shares ve ARK Investments’in spot Bitcoin ETF teklifini ikinci Defa reddetti.

ABD taşınır Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), ikinci Defa Ark Investment Management ve 21Shares’in bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) listeleme istikametindeki ortak isteğini reddetti.

SEC’ten ARK Investment Management ve 21Shares’in Talebine Red

SEC, ETF’nin listeleneceği Cboe BZX Borsasının dolandırıcılık ve öteki Kötü niyetli uygulamaların önlenmesini çevreleyen teklifinin gerekliliklerle dengeli olduğunu gösteremediğini münasebet göstererek iki şirketin bu talebine sıcak bakmadı.

Cathie Wood’un Ark Investment Management ve İsviçreli yatırım eserleri sağlayıcısı 21Shares’in ABD’de bir spot Bitcoin ETF listeleme girişimi ilk Sefer SEC tarafından Nisan ayında reddedilmişti. İki firma , Mayıs ayında yeni bir müracaatta bulunarak bir kez daha denemeye karar verdi lakin Sonuç değişmedi.

ABD piyasaları, direkt Bitcoin’e yatırım yapan bir ETF başvurusunu reddetti, ancak BTC vadeli süreç piyasasını kapsayan bir sıra fonu ise onayladı.

Teklifi reddedilen firmalardan biri olan Grayscale Investments, SEC’in kararıyla ilgili olarak 7 Mart’ta başlayacak kelamlı tartışmalarla ilgili yasal süreç başlatma yoluna gitti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir