SEC ile Coinbase Savaşında Son Düzlüğe Girildi!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT May 04, 2023 Yorum Yok

Coinbase baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, SEC davasıyla ilgili Vakit kavramına değinerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ABD taşınır Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile kripto borsaları ortasında uğraş devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Coinbase, SEC’e o zamanki olaylar hakkında bir dilekçe iletmişti. Ama SEC’in bu dilekçeye sessiz kalması, Coinbase tarafını giderek kızıştırdı. Dilekçeye rastgele bir formda karşılık verilememesi ise Coinbase’i yeni atılımlara itmiş oldu. SEC’in bu tutumuyla ilgili dava açan Coinbase’den gün içinde çarpıcı açıklamalar geldi. Coinbase baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, davanın süreciyle ilgili bilgilerden bahsederek SEC’in, Coinbase’e ilişkin Buyruk yazısına yanıt vermesi için on günü olduğunu belirtti.

Son On Gün

2022’nin Temmuz ayında Coinbase, SEC’e bir dilekçe iletmişti. Dilekçe, SEC’in kripto konusunda net ve tahlil odaklı kurallar önermesini talep ediyordu. Fakat SEC, bu dilekçeye rastgele bir Karşılık vermedi. SEC’in kripto borsaları üzerindeki baskısı ve Coinbase’e bu bahiste yanıt vermemesi, işleri daha Önemli boyuta taşıdı.

Yaşanan Hadise zinciriyle ilgili en nihayet vuruş ise Grewal’dan geldi. Grewal, SEC’in Coinbase şikayetlerine yanıt vermesi için nihayet on günü olduğunu belirtti. Çalkantılı seyreden kripto piyasasında haber akışları daha da Kıymetli duruma gelmiş halde. Sadece Coinbase’de yatırımı olan kullanıcılar değil, birçok kripto yatırımcısı bu olaydan çıkacak sonuçları takip ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir