SEC Başkanı Gensler, Satoshi Nakamoto Hakkında Konuştu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 16, 2023 Yorum Yok

SEC Lideri Gary Gensler, kripto pazarlarının uyumsuz olduğunu ve ademi merkezi anlatısının yanlış olduğunu söyledi.

Atlanta Federal Rezerv Bankası tarafından düzenlenen bir konferansa katılan Gensler, Tekrar gayesine kripto paraları aldı. Gensler, Coinbase uyuşmazlığına ve genel kripto düzenlemelerine de değindi.

27.yıllık Finansal Piyasalar Konferansı‘na katılan Gensler, kripto dalının çatışmalarla dolu olduğunu ve uyumsuz olduğunu savundu. Ayrıyeten Gensler, Satoshi Nakamoto hakkında konuştu.

SEC Lideri Gensler, Kripto Konusunda Net

SEC Lideri Gary Gensler, Atalanta Federal Rezerv Bankası tarafından düzenlenen konferansta, kripto paralar hakkındaki tavrını yineledi. Gensler, kendisine sorulan sorulara Daimi olarak zıt bir yanıt sundu. Bilindiği üzere Gensler, kripto konusundaki tutumu nedeniyle tenkitlerin maksadında yer alıyor.

Bir Tüm olarak kripto ekosistemini kıymetlendiren Gensler, uyumsuz ve sorunlu bir yer olduğunu belirtti. Gensler, ABD’de iflas eden dört bankadan üçünün kripto varlıklara sahip olduğunu söylemesi dikkat çekti.

Coinbase hakkında da görüş bildiren Gensler, sistematik bulaşmayı önlemede rollerinin Değerli olduğunu savundu. Gensler, hali hazırda kuralları yayınladıklarını ve kesimin uyumsuz işleyen bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Bahisle ilgili konuşan Gensler, şunları söyledi;

Ajansımız borsa olmanın ne olduğu, komisyoncu-satıcı olmanın ne manaya geldiği, saklama ve varlık danışmanı olmanın ne olduğu ve taşınır Bedel arzının nasıl kaydedileceği ile ilgili kurallar koymuştur. Bu kurallar yürürlükte ve yeni bir teknolojinin Kongre’nin ortaya koyduğu halk siyasetleriyle tutarsız olmasını sağlayacak hiçbir şey yok.

Ayrıca Gensler, Biricik isteklerinin kripto Nakit projelerinin kayıt olması ve kurallara Ahenk sağlaması olduğunu aktardı. nihayet olarak Gensler, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kim yahut kimler olduğunu bilmediklerini belirtti. Gensler, antik çağlardan beri merkezileşmenin karşısında duran bu görüşün, eninde sonunda maddelere yanaştığını aktardı. SEC Lideri Gensler’e nazaran, merkeziyetsizlik algısıyla oluşturulan bu durum, iflas mahkemelerinde sonuçlanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir