Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Kopukluk Zirvede!

Bitcoin May 16, 2023 Yorum Yok

Kripto data sağlayıcısı Kaiko, Bitcoin ve Ethereum ortasındaki korelasyonun 2021’den bu yana en düşük düzeye geldiğini açıkladı.

Kaiko, pazartesi günü yayınladığı bir datayla kripto dünyasını hayrete düşürdü. 2021’den bu vakte kadar Bitcoin ve Ethereum ortasındaki korelasyonun en düşük kıymete geldiğini açıklayan Kaiko, kripto yatırımcılarını adeta ikiye böldü. Bir kısmın bu durumun piyasaya müspet yansıyacağını savunurken, diğer kısım ise tehlikelere yol açabileceğini belirtti. Geçtiğimiz yılın Aka bir kısmında Birlikte devinim eden piyasanın önderleri, 2023’deki datalar ile şaşırtmaya devam ediyor.

Korelasyon Düzeyi Yüzde 77’ye Düştü

2021’den sonra yüzde 77’ye gelerek taban düzeyini test eden korelasyon verisi, kripto sanayisinde yankı yarattı. Bu olayla ilgili pek Fazla teori ortaya atılırken, ortalarında en Fazla dikkat çeken teori ise Ethereum’un nihayet vakitlerde stake hizmetleriyle parlaması oldu. Birbirinden ayrışan Bitcoin ve Ethereum’u bu verisinin piyasaya nasıl tesir edeceği Laf konusu olmaya devam ediyor.

Geçmişteki süreçlerde de birbirinden net olarak ayrışan Bitcoin ve Ethereum, 2021’den bu yana tekrardan taban düzeye geldi. Kripto topluluklarının bu mevzuyu kıymetlendirme formu ise “alım-satım çiftlerindeki” değişiklikler oldu. Şimdi net bir fiyat aralığına kendilerini atamayan Bitcoin ve Ethereum, bundan sonraki süreçlerde nasıl bir devinim sergileyeceği merak konusu oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir