SBF, Rüşvet Suçlamalarını Kabul Etmedi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 30, 2023 Yorum Yok

FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried (SBF), rüşvet ve kampanya suçlamalarını kabul etmedi.

SBF‘nin avukatları Bahamalar’dan ABD’ye iade edildiğinden beri olan suçlamalara itiraz edebilir. SBF, suçlamalarla gayret etmeye devam ediyor.

SBF, Rüşvet Savlarını Kabul Etmedi

Sam Bankman-Fried‘in avukatları , Bahamalar’dan ABD’ye iade edildiğinden beri  New York’ta FTX kurucu ortağına karşı açılan yeni suçlamaların geçerliliğine itiraz edebilir.

Sam Bankman-Fried, Manhattan’daki federal mahkemeye çıktı. Ortalarında kampanya finansmanı ihlalleri ve rüşvet komplosu da iç olmak üzere beş yeni suçlamayı kabul etmedi. SBF’ye karşı tezler 13’e çıktı.

SBF’nin avukatı Mark Cohen yargıca, Bankman-Fried’in hatasız olduğunu ileri sürerek “iadeden sonra yeni suçlamalarla yargılanabileceğini kabul etmediğini” söyledi.

31 yaşındaki Bankman-Fried, 12 Aralık’ta tutuklanmasının akabinde Bahamalar’da iade davası hakkından feragat etti. ABD’ye Geri dönmeyi kabul etti ve Manhattan’daki federal savcılarla yapılan müzakerelerin akabinde 250 milyon dolarlık bir kefalet ile gözaltından hür bırakıldı.

Şimdiyse eski FTX eski yöneticisi kendisine yöneltilen bütün suçlamaları kabul etmedi. SBF’nin ekimde tekrar yargılanması planlanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir