Birleşik Krallık Ekonomik Planı, Kripto Kurallarını Sıkılaştırıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 30, 2023 Yorum Yok

Birleşik Krallık ekonomik planı kripto kurallarını daha da sıkılaştırmak istiyor.

Kripto paraların geçtiğimiz Yıl hayli Üzücü bir Yıl geçirmesinin akabinde hükümetler bu husustaki kuralları sıkılaştırıyor. Birleşik Krallık hükümeti ekonomik planı da yeni kuralları kapsıyor.

Birleşik Krallık Ekonomik Plan ile Kripto Kurallarını Sıkılaştıracak

Birleşik Krallık, kripto hatasıyla gayrette yükseltme planları yaptı. Yeni bir siyaset evrakı, dolandırıcılığı azaltmak, kara Nakit aklamayı azaltmak, hata varlıklarını kurtarmak, kleptokrasi ile uğraş etmek ve yaptırımlardan kaçınmayı azaltmayı hedefliyor.

Bugün yayınlanan en nihayet üç yıllık Ekonomik Cürüm Planına nazaran, İngiltere Hazine Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kripto kara Nakit aklayıcıları üzerindeki denetimlerini sıkılaştırmayı planlıyor.

Politika evrakında mevzuya dair şu tabirler yer aldı:

 “Hükümet, kripto varlık faaliyetlerini sağlam bir formda düzenleyerek tüketicileri korumak ve ekonomiyi büyütmek için savlı planları hayata geçirecek. Hem tüketicilere hem de işletmelere itimat ve netlik sağlayacak. “

Plan, dolandırıcılığı azaltmak, kara Nakit aklamayı azaltmak, cürüm varlıklarını kurtarmak, kleptokrasi ile çaba etmek ve yaptırımlardan kaçınmayı azaltmak üzere gayelere işaret ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir