Cardano Kurucusu 5 Trendi Sıraladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 30, 2023 Yorum Yok

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, YouTube üzerinden yaptığı bir yayınında insanlığın yirmi birinci yüzyıldaki 5 trendine dair görüşlerini paylaştı.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kendi YouTube kanalı üzerinden yaptığı bir yayında kendince insanlığın 5 desteğini sıraladı.

Cardano Kurucusu Hoskinson’a Nazaran İnsanlığın 5 Yeni Trendi

İnsan toplumu birden Çok alanda ilerlemeye ve gelişmeye devam ederken, Proof-of-Stake (PoS) Blockchain platformu Cardano‘nun kurucusu Charles Hoskinson, kendi görüşüne nazaran insanlığın beş destek teknolojisini paylaştı.

1- Yapay Zeka Teknolojisi

Gerçekten de, Yapay zeka, Hoskinson’ın “kimse için sürpriz değil ” olduğunu öne sürdüğü birinci ve en Aka şey. Zira Yapay zeka, bilişimizi birinci Defa büyüyen global ölçekte sentetik bilişe sahip olduğumuz noktaya kadar genişletebilmiş olmamızdır. Bu teknoloji epeyce süratli gelişmeye devam ediyor.

Hoskinson yayınında Yapay zekaya dair şunları söyledi:

“Bu ikinci beynin muhteşem gücü, internete erişiminin olması ve tıpkı vakitte yinelemeli olması, yani kendi kendini eğitmesidir, bu nedenle GPT-4, GPT-5’i ve GPT-5, GPT-6’yı eğitir ve bunu her yaptığında , üstel yetenekler alır. Yeni bilgiler ve yeni İç görüler yaratabilecek üstel büyüme teknolojisine sahipsiniz.”

2- Kuantum Hesaplama

Cardano‘nun kurucusuna nazaran, AI hala sonlu ve burada kuantum hesaplama devreye giriyor. Açıkladığı üzere, kuantum hesaplama, yeni ve Fazla Değerli yetenekler sağlayan ve potansiyel olarak Bitcoin’in güvenliğini bile kırabilecek yeni bir bilgi süreç modeliydi.

Örnek olarak Hoskinson, bir makalenin ortak müellifi olduğu ‘tek seferlik imzaları’ kullandı. Bu teknolojinin, “bir şeyi sadece bir Defa imzalama ve akabinde bir daha asla imzalanamayacağını garanti etme yeteneği” sağlayabileceğini ve ona nazaran “bunu klasik bilgi süreçte yapamazsınız” diye açıklıyor.

3- Sentetik Biyoloji

Ayrıca Hoskinson, sentetik biyolojiyi, yok olma ve insan dokusuna renkleri değiştirebilen hücreler üretmek yahut beyinlerimize bilgisayarları entegre etmek üzere yeni yetenekler eklemek üzere “organizmaları manipüle etmek ve değiştirmek için teknolojiyi kullanmaya başladığınız” Meydan olarak vurguladı.

Hoskinson yayınında sentetik biyoloji hakkında şu kelamları Anlatım etti:

“Sentetik biyoloji yetenekleriniz varsa, potansiyel olarak bilgi süreç sistemlerini kopyalamak için biyolojik sistemleri kullanabilirsiniz. Böylelikle yeni arayüzler oluşturabilir yahut DNA’da bilgi depolayabilirsiniz.”

4- Nanoteknoloji

Cardano’nun kurucusuna nazaran nanoteknoloji, insanların rastgele bir fizikî şeyi bir bilgisayara dönüştürmesine müsaade veriyor. misal olarak bir restoran masasını menüyü gösteren “e-mürekkepli bir ekrana” dönüştürmek üzere. Buna ek olarak tıpkı vakitte potansiyel olarak kanseri iyileştirmesine de müsaade veriyor.

Hoskinson yayınında şunları söyledi:

“Nanoteknolojiye sahip sentetik biyoloji şirketleriniz varsa, o Vakit biyolojik sistemlere bilgi süreç yeteneklerini yerleştirmekten bahsedebilirsiniz ve bunun karşıtı de geçerlidir. Bu ikisi Bir arada aslında kanseri tedavi eder. Zira biyolojik süreçleri üstlenebilecek ve temelde rastgele bir kansere saldırmak için bağışıklık sisteminizi kullanabilecek kadar Ufak makineleriniz var.”

5- Blockchain

Cardano’nun kurucusundan bu biçimde bir sıralamayı dinleyeceksek Blockchain’i görmezsek tabi ki olmazdı. Hoskinson yayınında Blockchain teknolojisi için şu sözleri kullandı:

“Dolayısıyla, bu Cin şeyleri nerede ve ne Vakit yapabileceğiniz konusunda, itaatsizlik ve ceza eksikliği kavramı sahiden yok. Ve bu ,Blockchain teknolojisinin muhteşem gücü,sahip olmak istediğimiz şeyleri alabildiği, onları tam olarak hakikat biçimde kodlayabildiği ve sonra apansız bu şeyleri değişmez hale getirebildiği sentetik bir doğal Yasa alanında yaşıyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir