Samsung, Deprem Bölgesine Bağış Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 09, 2023 Yorum Yok

Teknoloji devi Samsun, Kahramanmaraş merkez üssü zelzelenin yaralarının sarılması için zelzele bölgesine yardımda bulunduğunu açıkladı.

Samsung, zelzele bölgesine 3 milyon dolarlık bağış yaptı. Bağışın 1,5 milyon doları para kalan 1,5 milyon doları da teknik ekipman olarak gerçekleşecek.

Samsung zelzele Bölgesine 3 Milyon Dolar Bağışladı

Türkiye’nin zelzele yaralarını sarmak ismine birçok teknoloji markası seferber oldu. Seferberliğe nihayet katılan teknoloji şirketi Güney Kore merkezli Samsung oldu.

Samsung kendi blog sitesi üzerinden yaptığı duyuruda şunları yazdı:

“Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz. Bu kapsamda, ilgili kurumlarla Amel birliği içinde zelzele bölgesindeki gereksinimlerin giderilmesine dayanak vermek emeliyle 3 Milyon Dolar fiyatında bir bağış yapıyoruz. Bu bağışın 1,5 Milyon Doları para olarak, Geri kalan 1,5 Milyon Doları ise taşınabilir şarj aygıtı, tablet, ak eşya, portatif ultrason, süreksiz barınma tahlillerine ve sıhhat tesislerine dayanak olarak kullanılacak. Bu felaketin yaralarını Bir arada saracağımıza inanıyoruz.”

Samsung 3 milyon dolarlık bağışın 1,5 milyon dolarını nakdi yardım kalan 1,5 milyon dolarını da zelzele bölgesinde gereksinim duyulabilecek teknik ekipman olarak gerçekleştirecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir