Dünya Bankası Türkiye’ye Destek Veriyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 09, 2023 Yorum Yok

Ülkemizde yaşanan zelzelenin akabinde Dünya Bankası, Türkiye’ye zelzele takviyesinde bulunacağını açıkladı.

Dünya Bankası, Türkiye’ye zelzele dayanağı vereceğini duyurdu. zelzele dayanağı ise 1 milyar 780 milyon dolar olarak belirlendi.

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye zelzele Desteği

Ülkemizde merkez üssü Kahramanmaraş olarak gerçekleşen ve Etraf on ili etkileyen yıkıcı sarsıntının yaraları sarılmaya çalışılıyor. Dünya’nın her yerinden yardımlar gelmeye devam ederken Dünya Bankası da zelzele yardımında bulunacağını duyurdu.

Dünya Bankası, yaptığı açıklamada ülkemize zelzele fonu olarak 1 milyar 780 milyon dolarlık takviyede bulunacağını açıkladı.

Dünya Bankası’nın dayanak açıklamasının yanı Dizi birçok Aka firma da ülkemize yıkıcı zelzelenin yaralarının sarılması ismine bağışlarda bulundu.

Teknoloji devi Samsung, Netflix ve birçok diğer Kurum takviyelerini bugün açıklarken kripto dünyasından da birçok firma zelzele takviyesinde bulundu. Bunların başında Binance gelirken yerli kripto Nakit borsalarından Paribu ve BtcTurk de zelzele dayanağı veren firmalar ortasına girdi.

Ek olarak Ahbap’ın oluşturduğu kripto Nakit yardım cüzdanındaki dayanaklar de 60 milyon TL’yi aştı ve artmaya devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir