parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Rus Hacker Fidye Yazılımı Sebebiyle Suçlandı

Rus Hacker Fidye Yazılımı Sebebiyle Suçlandı

admin admin -
8 0

ABD makamları, bir Rus hacker‘ın hastanelere, okullara ve polis departmanlarına saldıran bir fidye yazılımı çetesindeki rolü nedeniyle suçlandığını belirtti.

Fidye yazılımı ile hack‘lenme olaylarına dair İzah yapan ABD eşitlik Bakanlığı mevzunun takipçisi olacağını lisana getirdi. ABD eşitlik Bakanlığı bununla Birlikte hacker‘ın bir Küme içinde yer aldığını da ekledi.

ABD eşitlik Bakanlığından Rus Hacker İddiası

ABD eşitlik Bakanlığı, Pavlovich Matveev’in Lockbit, Babuk ve Hive fidye yazılımı çetelerinde yer aldığı tez ediliyor. New Jersey bölge savcısı Philip Sellinger, bu kümelerin “dünyadaki en faal ve yıkıcı siber cürüm tehditleri arasında” olduğunu Anlatım etti. Sellinger, Matveev’in ABD ve dünya genelindeki 2.800’e yakın kurbanıyla Bir arada çalıştığını belirtti.

Söz konusu kurbanlar ortasında, Columbia Bölgesi’ndeki Metropolitan Polis Departmanı da bulunuyor. Bilgisayar korsanları, çalınan birçok işçi belgesini yayınlamaya devam etti. eşitlik Bakanlığı, bu kümelerin kiliseleri ve kar maksadı gütmeyen kuruluşları da gaye aldığını belirtti.

Matveev’in kimliği, siber Emniyet muhabiri Brian Krebs tarafından Ocak 2022’de açıklanmıştı. Krebs, Matveev’in Darkside fidye yazılımı kümesiyle ilişkili olduğunu ve Mayıs 2021’de Colonial Pipeline Co.’ya yapılan taarruzun sorumluluğunu üstlendiğini tez etmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir