parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Romanya’dan Yapay Zeka Adımı

Romanya’dan Yapay Zeka Adımı

admin admin -
13 0

Romanya, halkın hükümet ile etkileşimini daha kuvvetli bir hale getirmek gayesiyle Ion isimli yapay zeka robotunu geliştirdi.

Google, Apple, Microsoft ve Amazon üzere şirketlerin yapay zeka konusunda yürekli davrandığı biliniyor. Yapay zeka kullanımının yaygınlaşması ve fonksiyonelliği, ülkeleri de bu teknolojiye yöneltti. Ülkeler, şimdi yeni yeni gelişim gösteren Yapay zekaya ağır İlgi gösteriyor. nihayet olarak Romanya, Kamu ile hükümet ortasındaki etkileşimi artırmak için bir yapay zeka robotu geliştirdi.

Romanya’nın Yapay Zeka Robotu Sahada

Teknolojinin yeni hali olarak tabir edilen Yapay zeka, ülkelerin gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Birçok ülkenin bu alanda yaptığı çalışmalara, Romanya‘da eşlik etti. Romanya‘da geliştirilen bir Yapay zeka robotu, görsel ve fonksiyonel özellikleriyle halkın dikkatini çekmeyi başardı.

Romanya‘nın İnovasyon Bakanı Sebastian Burduja, Ion isimli bu Yapay zeka robotunun politik teklifler yapmasının hayalini kuruyor. Financial Times‘a görüşlerini ileten Burduja, vatandaşların siyasete iç olmaları için yapay zekanın Değerli bir rol üstlendiğini savundu.

Romanya’nın Yapay zekası, toplumsal medya gönderilerini otomatik olarak tarayacak ve halktan gelen bildirileri dikkate alacak. 7 metrelik bir ayna yapısıyla tasarlanan robot, ülke tarafından ilgiyle karşılandı.

Romanya, demokrasinin güçlendirilmesi için Yapay zekanın Aka bir potansiyel taşıdığını düşünüyor. Burduja, mevzuyla ilgili şunları söyledi;

“Bu bir deney, bu yüzden dünyada bunu kullanan ve anında reaksiyon veren rastgele bir hükümet görmedik ve bunun pratikte nasıl görüneceğini bilmiyoruz. Ion’un, insanların söylemlerine dayalı olarak siyaset teklifleri önermesini isteriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir