Do Kwon, Kefalet ile Serbest Kaldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, 436 bin dolarlık kefalet fiyatıyla hür bırakıldı.

Karadağ haber sitesi Pobeda, Terraform Labs kurucusu Do Kwon‘un 436 bin dolar karşılığında hür bırakıldığını duyurdu. Karadağ mahkemesi, Do Kwon‘un avukatlarının bildirdiği kefalet ile özgür kalma talebini kabul etti.

Bu kafelat ödemesi ile birlikte, Do Kwon’un tutuksuz bir halde yargılanması bekleniliyor. Daha evvel, FTX‘in kurucusu Sam Bankman-Fried için de benzeri bir karar alınmıştı.

Do Kwon’un Talebi Kabul Edildi

Kripto sanayisine 40 milyar dolardan Çok ziyan veren Terra krizinin gerisindeki İsim olan Do Kwon, Karadağ’da kefalet ile özgür kaldı. Geçtiğimiz gün, Kwon’un avukatlarından Karadağ mahkemesine bir talep iletilmişti. Bu talepte, Kwon’un kefalet fiyatıyla mahpustan çıkarılması istenildi.

Karadağ Lokal medyası, Kwon’un avukatlarının ilettiği talebin kabul edildiğini ve 436 bin dolar fiyat karşılığında Terra kurucusunun özgür kalacağını açıkladı.

Nisan ayında Karadağ’da tutuklanan ve hukukî süreçleri başlatılan Kwon, tutuksuz bir formda yargılanmaya devam edecek. Kwon, Düzmece pasaport, dolandırıcılık ve yatırımcıları mağdur etme üzere suçlamalar ile yargılanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir