Ripple’ı (XRP) 2023 Yılında Neler Bekliyor?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 31, 2023 Yorum Yok

Ripple ve SEC ortasındaki davanın Ripple lehine sonuçlanacağı söylentileri ile Birlikte ivme kazanan XRP, gündemde kalmaya devam ediyor.

Son yedi günde yüzde 20 değer kazanarak bu haftanın en yeterli performans gösteren birinci 100 coin’i ortasına giren XRP, nihayet iki hafta içinde yüzde 45 artış yaşadı. Yaşanan bu fiyat hareketi, Ripple-SEC davasının sona ermeye yakın olduğu spekülasyonlarının akabinde geldi.

XRP Olumlu Fiyatlanmaya Devam Edebilir

XRP’nin grafiğine ve teknik göstergelerine baktığımızda, kripto Nakit ünitesinin er ya da geç düzeltme yaşayacağını görüyoruz. İzafi Güç endeksi dün 70’in üzerine çıktı, fakat şu sıralar düşmeye başladı ve potansiyel olarak fiyat düşüşlerine neden olabilecek bir momentum kaybına işaret ediyor. 

Öte yandan, XRP’nin 30 günlük hareketli ortalaması 200 günlük ortalamayı şimdi geçti. Bu da birkaç gün daha devam edebilecek bir kopuş rallisine işaret edebilir. XRP şu sıralar ağır bir halde satın alınmış olsa da, varlığın hayli uzun bir müddettir gerçek pahasının altında olduğunu hatırlatmakta fayda var. 

Whale Alert’in geçtiğimiz günlerde borsalardan birkaç Aka transfer gerçekleştiğini ortaya çıkarmasıyla birlikte, balinaların daha Çok kar beklediği görülüyor. XRP kısa vadede nasıl bir fiyat hareketi izlerse izlesin, Ripple’ın SEC ile olan davasından Olumlu bir Sonuç çıkması durumunda Aka bir yükseliş yaşayacağı su götürmez bir gerçek. 

Kararın ne Vakit çıkacağına bakılmaksızın, Ripple ve kripto Nakit topluluğu, Ripple’ın işine devam etmesini ve borsaların XRP’yi listelemeye devam etmesini sağlayacağı için Olumlu bir karar çıkacağından hayli emin görünüyor. 

Ripple’ın nihayet birkaç yıldaki gelişmesini engelleyen davaya karşın, XRP Ledger hesapları, Aralık 2020’de dava başladığında yaklaşık iki milyon civarındayken, şu Lahza neredeyse beş milyon düzeyine yükseldi. 

Tüm bunların ışığında Ripple, davanın sonuçlanmasını takip eden aylar ve yıllarda hakikaten süratli bir halde büyüme gösterebilir. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir