parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Ripple’dan (XRP) Devasa Satış: Fiyat Nereye Gidiyor?

Ripple’dan (XRP) Devasa Satış: Fiyat Nereye Gidiyor?

admin admin -
15 0

İlk çeyrek raporunu açıklayan Ripple (XRP), 361 milyon dolarlık bir satış gerçekleştirdi, bu satış XRP’yi nasıl etkileyebilir?

Geçtiğimiz saatlerde birinci çeyrek raporunu açıklayan Ripple (XRP), kripto sanayisine adeta damga vurdu. Geçmiş devirdeki bilgilere nazaran daha Fazla satış gerçekleştiren XRP, beraberinde de birçok soruyu getirdi. Net olarak 360 milyon dolar satış yapan Ripple, Özellikle de XRP ekosisteminde yankı yarattı. Bölümün en tanınan ve en Fazla hacme sahip coin’lerinden olan XRP’nin bu raporun tesirlerinin XRP fiyatına nasıl yansıyacağı konusunda merak uyandırdı.

XRP’nin Birinci Çeyrek Raporu

2023 Şöhret birinci çeyrek raporuna damga vuran data, XRP’nin 361,06 milyon dolar satış gerçekleştirmesi oldu. nihayet çeyrek datalarını ele aldığımızda 226,31 milyon dolar olan bu datanın Aka oranda arttığını gözlemleyebiliyoruz. XRP’nin dikkat çeken dataları sadece satış ile sonlu kalmadı.

SEC gerginliyle hep gündemde kalan XRP, etkin cüzdan sayısındaki datalarla kaygı yarattı. 2022’nin nihayet çeyreğinde 228 bin faal cüzdan sayısı olan XRP, 2023’ün birinci çeyreğinde 140 bin faal cüzdana sahip. Birinci çeyrekte Yekün olarak 141 bin XRP yakımı gerçekleştiren Ripple, geçtiğimiz yılın nihayet çeyreğinde 102 bin XRP yakımı gerçekleştirmişti.

Neredeyse İki Kat Fiyatına Ulaştı!

2023 yılına 0,339 dolardan atım atan XRP, birinci çeyrek içersinde 0,5854 dolara ulaşarak neredeyse iki sert fiyatına gelmişti. Yüzde 93,95’lik bir değer kazanarak kuvvetli bir performans sergileyen XRP, birçok datada lider oldu. XRP’nin bu kadar yükselişinin en önemli sebeplerinden biri de SEC savaşı oldu. SEC ile uzun vakittir gergilinliği devam eden XRP, davadan gelen olumlu gelişmeler ile yine yatırımcısını harekete geçirmişti.

Bitcoin’in (BTC) taraflı gelen Fud haberler ve XRP haber akışının azalması, XRP’nin nihayet günlerdeki ivmesini törpülemiş gözüküyor. öbür major coin’lere nazaran en Fazla artış sergileyen XRP’de gözler dava sürecine çevrildi. SEC davasından gelebilecek Ripple bazlı Olumlu haberler, XRP’nin ateşini yine yakabilir.

XRP’de Aka Yükselişler Yakın mı?

Bu soruyu cevaplayabilmemiz için SEC-Ripple davasını sıkıca takip edilmesi gerekiyor. Ripple’ın geleceğinin çizileceği dava, XRP fiyatının direkt olarak anne kriteri olacak. 2023’ün birinci çeyreğinde yüzde 94’e yakın artış sergileyen XRP, ekseriyetle SEC davasındaki gelişmeler ile Güç toplamıştı. Davadaki gelişmelerin azalması ve BTC’nin düşüş istikametli seyretmesi, XRP’nin ivmesini adeta kesti.

MtGox ve ABD’nin BTC satışına yönelik haberler, yükseliş eğilimli ilerleyen XRP’yi direkt olarak etkilemişti. 0.43 dolaran takviyesinden saatler içersinde 0,48 dolara gelen XRP’nin üst taraflı hareketine BTC Mani koymuştu. Piyasanın müspet istikametli fiyatlaması yahut SEC uğraşında çıkabilecek Olumlu sonuçlar XRP’yi sırasıyla 0,4710 – 0,5016 ve 0,5269 dolar düzeylerine taşıyabilir.

Senaryoların Aksine ilerlediği durumda ise XRP için 0,4400, 0,4223, 0,03862 ve 0,3385 dolar düzeyleri takviye olarak izlenebilir. Kripto ekosistemi kayda değer bir yatırımcı kitlesi olan XRP, birden fazla şahıs tarafından sıkıca takip ediliyor

Güncel olarak 0,47 dolardan (1609 Satoshi) Müşteri bulan XRP, 24,38 milyar dolar piyasa bedeline sahip. 3,30 dolar 4 Ocak 2018’de ATH yapan XRP’de beklentiler hala büyük. ATH kıymetinden yüzde 85,72 geride olmasına karşın, SEC davasını kazanmasıyla Birlikte ATH konusunu tekrardan masaya koyabilir. Yılların eskitemediği XRP, eski günlerine kavuşabilecek mi? Bu soru neredeyse tamamiyle SEC davasından çıkacak sonuca bağlı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir