Ripple ve SEC Davasında Yeni Gelişme

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 15, 2022 Yorum Yok

ABD Bölge Mahkemesi yargıcı, hem Ripple hem de SEC destekçilerinin özetlerini sunmaları için müsaade verdi.

ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’nın (SEC), Ripple’ı XRP’nin kayıt dışı taşınır Kıymet satışları gerçekleştirdiği savıyla mahkemeye vermesinin akabinde uzun bir müddettir dava devam ediyor. Yaklaşık 2 yıldır süren bu çabada yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde her iki taraf için de davaya destekçiler katılmıştı. Bu kere, destekçilerin özetlerinin sunulması için mahkemeden bir onay geldi.

Ripple ve SEC Destekçilerine Özet Onayı

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, hem Ripple hem de ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) destekçilerinden gelen özetlerin sunulmasına onay verdi.

İlk özetini sunanlardan biri kripto Nakit borsası Coinbase oldu. Ripple lehine desteklemek için resmi özetini sunan borsa, SEC’in kripto Nakit piyasası için kâfi rehberlik sağlayamadığını savunuyor.

Coinbase‘in özetinde, “Bitcoin 2009’da piyasaya sürülmesine karşın, sekiz Yıl sonra 2017’de SEC taşınır değerler maddelerinin kripto varlıklara nasıl uygulanabileceğini düşündüğüne dair rastgele bir belirti sunmadı” deniliyor. Buna ek olarak Coinbase, uygulama hareketinin kripto piyasası iştirakçilerini şaşırttığını ve ziyan verdiğini ve XRP’nin piyasa bedelinde 15 milyar dolarlık bir düşüşü tetiklediğini belirtiyor.

Ripple’ın diğer destekçileri ortasında Reaper Financial, Cryptillian ve Paradigm üzere birçok şirket yer alıyor. SEC’i desteklemek için ortaya çıkan InvestReady (Acredify) ve Yeni Spor İktisadı Enstitüsü (NSEI) de özetlerini resmi olarak sunabilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir