FTX’in 1 Milyonun Üzerinde Alacaklısı Olduğu Bildiriliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 15, 2022 Yorum Yok

Yeni bir mahkeme belgesine nazaran, iflas etmiş kripto borsası FTX‘in bir milyondan Çok alacaklısı olabilir.

Çok kısa bir mühlet Evvel iflas masasına oturan FTX, bölümün kara bulutu olmayı sürdürüyor. İflasa kadar giden süreçte esasen birçok sorunu beraberinde getiren borsanın verdiği ziyanlar büyüyor. Alacaklı olduğu bildirilen 100 bin kişinin 1 milyona ulaşabileceği belirtiliyor.

FTX’in 100 Binden Çok Alacaklısı Var

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve geçen hafta iflas müracaatında bulunan kripto borsası FTX, bu iflasın ne kadar karmaşık olacağının bir işareti olarak bir milyondan Çok alacaklıya sahip olabileceğini söyledi.

Pazartesi günü federal mahkeme data tabanı sistemi PACER’e eklenen bir mahkeme belgesine nazaran, “Borçluların dilekçelerinde belirtildiği üzere, Kısım 11 davalarında Çehre binden Çok alacaklı var. Aslında, bir milyondan Çok alacaklı olabilir.”

FTX’in ayrıyeten, Özellikle müşterilerinin e-posta adresleri esasen kayıt altında olduğu için, alacaklılara iflas bildirimlerini fizikî ikametgahları yerine e-posta yoluyla bildiri edebilmeyi talep ediyor.

Dosyada, FTX’in yeni CEO’su John J. Ray III yönetiminde şirketin, sayısız Yan kuruluşu ve ilgili iflas süreçleri hakkında hukuk, siber Emniyet ve isimli tıp danışmanlarıyla Bir arada çalıştığı belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir