Ripple, FTX’in Varlıklarını Satın Almak İstiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 20, 2022 Yorum Yok

San Francisco merkezli kripto şirketi Ripple, iflas eden FTX’in varlıklarını satın almakla ilgileniyor.

Ağustos ayında Celsius’un varlıklarını satın almakla ilgilendiğini söyleyen Ripple, gözünü FTX’e çevirdi. SEC ile gayretini sürdüren şirket, XRP davasının yanı Dizi Avrupa pazarında da büyümeyi hedefliyor. Ripple’ın büyüme siyasetlerinden birisi de FTX’in varlıklarının satın alınması olabilir.

Ripple, FTX Varlıklarıyla İlgileniyor

Kripto şirketi Ripple, iflas bayrağını havaya kaldıran FTX borsasının varlıklarını satın almayı düşünüyor.

Bahamalar merkezli FTX, bilançosuyla ilgili endişelerin alıcı çekme dalgasına yol açmasının akabinde çöktü. Rakip Binance daha sonra tartışmalı bir kurtarma mutabakatından çekildi. FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, yatırım arasa da istediğini bulamadı.

The Sunday Times’ta yer Meydan habere nazaran Garlinghouse, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in borsanın en son çöküşünün doruğunda fon istediği şahıslar ortasındaydı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, borsanın ticari müşterilere hizmet veren kısımlarını satın almaya istekli. Şirket ayrıyeten FTX’in genişleyen portföyünü oluşturan öteki şirketlere de göz dikmiş durumda. Bu durumun, Garlinghouse’un devam eden ayı piyasası sırasında bile büyümesini sürdürmeyi amaçlayan şirketi stratejik olarak ölçeklendirmesine İmkan sağlayacağı belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir