FTX, En Büyük Alacaklılarına 3 Milyar Dolar Borçlu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 20, 2022 Yorum Yok

İflas müracaatında bulunan FTX‘in en Aka 50 alacaklısına yaklaşık 3,1 milyar dolar borcu var.

Çok kısa bir mühlet Evvel iflas masasına oturan FTX, dalın kara bulutu olmayı sürdürüyor. İflasa kadar giden süreçte aslında birçok sorunu beraberinde getiren borsanın verdiği ziyanlar büyüyor. Alacaklı olduğu bildirilen 100 bin kişinin 1 milyona ulaşabileceği belirtilmişti. En Aka alacaklılarına 3 milyar dolar borçlu olduğu göz önüne alınırsa FTX’in içinde bulunduğu bataklık bir oldukça derin.

FTX’in En Aka Alacaklılarına Borcu 3 Milyar Doların Üzerinde

ABD iflas mahkemesine müracaatta bulunan kripto Nakit borsası FTX, en Aka 50 alacaklısına yaklaşık 3,1 milyar dolar borcu olduğunu söyledi.

FTX, 11 Kasım’da Delaware’de en yüksek profilli kripto krizlerinden birinde iflas müracaatında bulundu. Böylelikle, varsayımı 1 milyon müşteriyi ve öbür yatırımcıları milyarlarca dolarlık Yekün kayıpla karşı karşıya bıraktı.

Borsa, Cumartesi günü yaptığı bir mahkeme müracaatında, İsim vermeden, birinci on alacaklısına yaklaşık 1,45 milyar dolar borçlu olduğunu söyledi. En Aka 50 alacaklıya 3,1 milyar dolar borcu olduğunu açıklayan borsa ayrıyeten, global varlıklarına ait stratejik bir inceleme başlattığını ve birtakım işletmelerin satışı ya da yine düzenlenmesi için hazırlık yaptığını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir