Porsche NFT Koleksiyonu Vitesi Artıramadı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Alman araba üreticisi Porsche, NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü, lakin proje hayranların iddia ettiği formda ilerleyemedi.

Porsche’nin dijital sanat alanındaki yeni NFT projesi, Hamburglu dizayncı ve 3D sanatkarı Patrick Vogel tarafından geliştirildi. Vogel, Porsche için ak bir Porsche 911’i merkez Meydan dijital portreler tasarladı. Hayranlar projeden umutluydu Ancak Miami’deki art Basel sırasında tanıtılan NFT koleksiyonu basım pürüzüne takıldı.

Porsche NFT Koleksiyonu Beklentileri Karşılayamadı

Alman markanın ikonik spor arabası 911‘e hürmet duruşunda bulunan 7.500 adetlik koleksiyon, birer saatlik ortayla dört adımda sahipleri için basılmaya başlandı. Birinci adım sona erdikten sonra, NFT’ler ucu Aleni bir durdurma müddetiyle halka açıldı. Koleksiyoncuların her biri için 0,911 ETH (yaklaşık 1.490 dolar) karşılığında üç adede kadar sanal 911 Porsche basmasına müsaade verildi.

İlk açılıştan sonraki saatlerde, koleksiyonun satışlarının durduğu görüldü. Pazartesi akşamı Porsche’nin resmi web sitesi üzerinden sadece 1198 NFT (toplam koleksiyonun yaklaşık yüzde 16’sı) satılmıştı.

İkincil piyasadaki satışlar da sakin görünüyordu. Gece saatlerinde koleksiyonun taban fiyatı 0,89 ETH’ye (yaklaşık 1.450 dolar) düştü. Yani koleksiyon, basım devam ederken OpenSea üzere ikincil pazarlarda 50 dolar daha ucuza satılıyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir