BlockFi, Bitcoin Madencilik Ekipmanlarından Faydalanacak

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi, Bitcoin madencilik makinesi dayanaklı kredileri satacak.

BlockFi, geçtiğimiz Yıl FTX, Three Arrows Capital ve Terra Luna üzere Aka kripto firmalarının çöküşü nedeniyle iflas müracaatında bulunan birkaç şirket ortasında yer alıyor. Kripto kredi şirketi BlockFi, düşük Bitcoin (BTC) fiyatları ve artan elektrik maliyetleri nedeniyle hırpalanan Bitcoin madencileri için bilgisayar donanımları tarafından desteklenen krediler yoluyla Değerli bir finansör olarak öne çıkıyordu. Artık de bu kredileri kendisi için satmayı planlıyor.

BlockFi, Ekipman Dayanaklı Kredileri Satmayı Planlıyor

Bloomberg’te yer Meydan habere nazaran BlockFi, yaklaşık 68.000 Bitcoin madencilik makinesi tarafından desteklenen yaklaşık 160 milyon dolarlık krediyi satmayı planlıyor.

Bilgileri aktaran Laf konusu şahıslar, Kasım ayında alacaklılardan korunma müracaatında bulunan Jersey City, New Jersey merkezli şirketin geçen Yıl krediler için Teklif Eda sürecine başladığını söyledi. Bireylere nazaran, kredilerin kimileri aslında temerrüde düşmüş durumda ve Bitcoin madencilik ekipmanlarının var fiyatları göz önüne alındığında teminatların yetersiz olduğu görülüyor.

Kripto madencilik şirketlerine kredi veren öbür Aka kuruluşlar ortasında New York Digital Investment Group, Celsius Network, Galaxy Digital ve Digital Currency Group’s Foundry yer alıyor. Celsius ve Digital Currency Group da BlockFi üzere uzun bir müddettir mali problemlerle boğuşuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir