Avrupa Merkez Bankası, Dijital Euro için Gizliliğe Odaklandı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital euro mahremiyet kararlarını ve zımnilik siyasetlerini ülkenin Yasa koyucularına bıraktı.

Merkez bankası dijital Nakit ünitesi (CBDC) için çalışmalar bütün ülkelerde devam ediyor. Bilhassa Avrupa, bu mevzuda bölümün öncüsü olmak için ağır mesai harcıyor. Avrupa Merkez Bankası, geliştirmeye odaklandığı dijital euro için altyapısal özelliklere de odaklandı. ECB, CBDC’nin kullanıcılara sunacağı saklılık konusundaki kararların AB milletvekillerine bırakılacağını açıkladı.

Avrupa Merkez Bankası, Dijital Euro Konusunda Maddelere Güveniyor

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital euro tarafındaki arka plan bahislerinde ülkenin maddelerine ve Yasa koyucularına güveniyor. ECB, Avrupa Birliği (AB) milletvekilleriyle ortak devinim edecek.

ECB yöneticisi Fabio Panetta, siyasetçilerin halk ve Özel çıkarları dengelemesi gerektiğini lisana getirdi. ECB’nin bu atılımıyla Bir arada Yasa koyucular, CBDC’nin ne kadar ferdî bilgiye erişeceğini ve bunları nasıl barındıracağına yönelik kararlar verecek.

Panetta, AB Parlementosu’nun iktisat komitesinde bir konuşma yaptı. Dikkat çeken konuşmada Panetta, CBDC konusunda hiçbir ferdî bilgiye erişimlerinin olmamasını talep etti. Bu durum, dataların büsbütün AB maddelerine bırakılmasını odak noktası haline getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir