Polygon (MATIC) Coin Nedir?

Altcoinler Oca 09, 2023 Yorum Yok

Polygon (MATIC), Ethereum uyumlu blok zincirleri oluşturmak için Birlikte çalışabilirlik ve ölçeklendirme platformudur. Polygon’un Lokal token’ı MATIC’dir. Eski ismi Matic olan Polygon, 2017’de blockchain geliştiricileri Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından kurulmuştur. Protokol, Şubat 2021’de Polygon ismini almıştır.

Polygon, Yan bir blok zincirdir ve Ethereum ağından büsbütün Müstakil çalışmaktadır. Kendi nodeları ve blok üreticileri bulunmaktadır. Ethereum tabanlı olup kullanımı kolay bir platformdur. Kullandığı altyapı Ethereum olduğu için Ethereum’ un Olumlu gelişmelerinden faydalanmaktadır. Tekrar Ethereum altyapısı sayesinde sağlam bir işleyiş sürdürmektedir.

Polygon’ un çıkış nedenlerinden biri süreç karmaşasına nihayet vermektir. Birebir vakitte Merkeziyetsiz Finans (DeFi) uygulamalarını ve Blockchain ekosistemini de kolaylaştırmaktadır. Polygon (MATIC), Proof-of-Stake Commit Chain sistemini ve Plasma tahlil sistemlerini kullanmaktadır.

Polygon’un öne çıkan en Değerli özelliği, blok zinciri ağında bulunan katmanları güncellemek yerine ikinci bir katman oluşturarak ilerlemesidir. Günümüzde merkeziyetsiz uygulamalar kullanıcı odaklı ölçeklendirme sistemleri konusunda kâfi düzeyde değildir. Polygon’ un en Kıymetli avantajı ölçeklenebilme problemini çözmesi birebir vakitte süreçleri hızlandıran birinci yapılandırmalardan biri olmasıdır.

İşlem suratları Plasma Framework sayesinde Ethereum’a nazaran Fazla daha süratlidir. Hız ve düşük süreç fiyatları projenin avantajları ortasındadır. Taşınabilir uygulamasının olmaması ise bir dezavantaj olarak görülebilmektedir.

Polygon, günümüzün birçok blok zincirini ayıran teknolojik ve ideolojik ayrımları ortadan kaldırarak, farklı blok zincirlerinin serbestçe ve kolay kolay, değer ve bilgi alışverişinde bulunabildiği bir dünya tasavvur ediyor. Web sitelerinde yer Meydan ‘Bu yeni ve daha âlâ dünyaya zahmetsiz bir formda iç olmanız için epey Uğraş göstereceğiz.’ kelamı bu kanıyı doğrular nitelikte ve epey etkileyicidir.

Polygon coin, piyasaya çıktığından beri birçok kripto par borsasında listelenmiştir. Polygon coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, KuCoin, Huobi Globa, Gate.io, Kraken, Bybit, Uniswap. Bu platformlar üzerinden MATIC alabilir, satabilir, stake edebilir yahut swap süreci yapabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir