PEPE’nin Hikayesi – Bu Çılgınlık Nasıl Ortaya Çıktı?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 07, 2023 Yorum Yok

Son birkaç gündür kripto topluluğunu kasıp kavuran memecoin PEPE‘nin öyküsünü sizler için ele aldık.

Geçtiğimiz birkaç haftada kripto dünyasını adeta domine eden memecoin’lerin en yeni üyelerinden olan PEPE nasıl ortaya çıktı? Kurucusu ve topluluğu nasıl, bu yazımızda anlatacağız.

PEPE Nedir?

PEPE üzere tanınan memecoin’ler ekseriyetle gerisinde bir hikaye barındırıyor. mesela Dogecoin’deki hikaye Reddit’ten de evvelki vakitten bir platform olan 4chan’den çıkarılan bir memecoin’di. Dogecoin’in bugünkü popülaritesine kavuşmasını sağlayan etkenlerden biri ise Twitter CEO’su Elon Musk’tı. Dogecoin’deki kıssaya misal olarak PEPE Nisan 2023’te kripto dünyasına adım atan bir memecoin.

PEPE en başında internetin en eski meme’lerinden olan Pepe the Frog’u anmak için çıkartılıyor.

PEPE’nin internet sitesinde yazan sloganı ise şu biçimde:

“Var olan en göğüs memecoin. Köpekler düzgün günlerini geride bıraktı artık Dizi PEPE’de.”

PEPE’nin arzı ise 420,690,000,000,000 olarak belirlenerek meme’in çıktığı 20 Haziran 2009’a bir gönderme içeriyor. PEPE Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışıyor. Yatırımcılarına da stake mükafatları ve yakımlarla fiyatta kar sunmayı hedefliyor.

Buraya kadar her şey hayli Alelade ilerlerken geçtiğimiz günlerde Twitter’da paylaşılan kıssalar PEPE’yi tanınan yapıyor. Kimi birinci Devre PEPE alıcıları 8 dolardan 27 milyon dolara giden kar öyküsünü paylaşıyor. Kimisi de 25 dolardan 4,24 milyon dolara giden karını. durum bu türlü olunca memecoin ilerleyen günlerde 1,5 milyar dolar market kıymetini aşarak en değerli 50 token ortasına girmeyi başarıyor.

Şu anki CoinGecko bilgilerine nazaran ise PEPE nihayet 24 saatte 830 bin dolar kıymetinde süreç görmüş ve en değerli 42. kripto Nakit pozisyonunda bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir