Kaçırılan Dubai Kripto Firması Yöneticisi Kurtarıldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 07, 2023 Yorum Yok

1 milyon euro fidye için tutulan Dubai merkezli kripto şirketinin yöneticisi İspanya’da kurtarıldı.

Dubai merkezli bir kripto fon idaresi şirketinin yöneticisi İspanya’da kurtarıldı. Yönetici 1 milyon euro fidye için bir periyottur esir tutuluyordu.

Dubai’li Şirketin Fon Yöneticisi İspanya’da Kurtarıldı

Dubai merkezli bir firmanın kripto portföy yöneticisi, yakın vakitte yeni meslektaşları tarafından İspanya’nın Benalmádena kentinde tatildeyken kaçırıldı ve fidye için alıkonuldu. Yöneticinin alıkonmasının akabinde İspanya’da kurtarılması Lokal basında ses getirdi.

İspanya’da yayımlanan bir rapora nazaran, kurban birkaç gündür kümeyle beraberdi. Yönetici alıkoyan kümeyle lüks bir villada buluştu, onu bağladılar ve özgür bırakılması için 1 milyon Euro talep ettiler.

Kaçıranlar, kurbanın fidyeyi ödemek üzere bireyle bağlantı kurmak için telefonunu kullanmasına müsaade verdiği sırada meslektaşına bir fotoğraf göndermesiyle Birlikte kurtarılmayı başardı. Olayı gören meslektaşı durumu polise bildirdi.

Polis, kurbanı bulmak ve hür bırakmak için Çabucak soruşturma başlattı. Polis, meslektaşının verdiği bilgileri kullanarak, kaçıranların kurbanı tuttukları villayı keşfetti. Akabinde da kurbanı Hadise yerinden çıkardı.

Fidye için meslektaşını kaçıranlar ise şu anda polis nezaretinde tutuluyor ve yargılanmayı bekliyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir