parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Çinli Kullanıcılar Pekin’in Kripto Yasağını Deliyor

Çinli Kullanıcılar Pekin’in Kripto Yasağını Deliyor

admin admin -
15 0

Binance ve diğer borsalardan alınan datalar Çinli kullanıcıların Pekin’in kripto yasağını deldiğini ortaya çıkardı.

Çin vatandaşlarının kripto Nakit ticareti yaptığına dair daha Çok işaret ortaya çıkıyor. FTX’in müracaatlarında kullanıcıların yüzde 8’inin Çin vatandaşı olduğu belirtildi.

Çin Vatandaşları Pekin’in Kripto Yasağını Dinlemiyor

Çin‘in kriptoyu yasaklamasından on dokuz ay sonra, ülke vatandaşlarının dijital varlıklarda süreç yaptığında dair bilgiler ortaya çıktı. Çin’in bahse dair adımları ne olacağı ise merak konusu.

Pekin idaresi geçtiğimiz Yıl kriptoyu yasaklayan bir düzenlemeyi yürülüğe sokmuştu. Bununla Bir arada FTX’in iflasının akabinde fonlarını kurtarmak isteyen kullanıcı müracaatlarının yüzde 8’i Çin‘den geldi.

Çin’in 1,4 milyar beşerinin bir kısmının, mülk ve Üleş senedi üzere yatırımlara alternatif ararken Pekin’in Eylül 2021’de uyguladığı yasağı çiğnediği kuşkularını destekliyor.

Çin’in kriptoyu yasaklamaktaki anne maksadı vatandaşlarını FTX’in çöküşü üzere olaylara karşı korumak olsa da görünen o ki kullanıcılar bu yasağı basitçe delip geçebiliyor. Bununla Birlikte hükümetin ilerleyen periyotta kripto yasağı yahut kripto regülasyonları konusunda atacağı adımlar ise merak konusu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir