Paribu’da USDT ile ETH işlemi nasıl yapılır?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

Tether (USDT), ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto Nakit ünitesidir. Paribu’da Tether (USDT) ile Ethereum (ETH) süreci yapmak mümkündür.

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT) pahası Amerikan Doları’na 1:1 oranında sabitlenmiş bir stabil bir kripto Nakit ünitesidir. öteki bir deyişle stabil coin olan Tether, ABD dolarına sabitlenmiş ve %100 oranında Tether’in rezerviyle desteklenen bir kripto paradır. Kripto Nakit borsası BitFinex’in de sahibi olan Hong Kong’a kayıtlı şirket bir şirket olan Finex’e aittir.

Aslında Tether (USDT) Temmuz 2014’te “Real Coin” ismiyle piyasaya sürülmüştür. Lakin Kasım 2014’te Tether olarak tekrar markalanmayı tercih etmiş ve Şubat 2015’te “trade” edilmeye başlanmıştır. Başlangıç etabında Tether (USDT), Bitcoin (BTC) blok zincirine dayanmaktaydı. Fakat daha sonrasında Bitcoin’in (BTC) Omni ve Liquid protokollerine ek olarak Ethereum, TRON, EOS, Algorand, Solana, OMG Network ve Bitcoin Cash blok zincirlerini de desteklemeye başlamıştır. Üstelik Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra üçüncü en Aka kripto Nakit ünitesi olarak dikkat çekmektedir.

Tether (USDT) Nasıl Çalışır?

Bir yatırımcı, Tether’i yani USDT’yi satın almak için fiat Nakit satar ve Tether’in rezervine o fiat Nakit ünitesini yatırır. Tether ise buna karşılık gelen meblağı dijital token (USDT) olarak kullanıcıya verir. Yani yatırımcı, Tether rezervine 10$ yatırdığı takdirde karşılık, 10 Tether token’ı (USDT) almaktadır.

Paribu’da USDT ile ETH süreci nasıl yapılır?

Kullanıcılar, kripto Nakit piyasasındaki dalgalanmalara karşı paralarını korumak istediklerinde pahası sabit Tether’e (USDT) yönelmektedir. Ayrıyeten Tether (USDT), yatırımcılara kripto Nakit piyasasında kolay alım ve satım yapma imkanı sunmaktadır. Zira neredeyse Tüm kripto Nakit üniteleri, USDT ile alıp satılabilmektedir. Üstelik prestiji paraları, Tether’e (USDT) çevirmek de epey kolaydır.

2017 yılında sürece açılan ve kısa vakitte pazar önderi olan Paribu, hakikat bilginin kaynağı olmak, kripto Nakit piyasasındaki bilgi kirliliğinin önüne geçmek için çalışmalarını sürdürerek ilerlemiştir. Kullanıcılar süreçlerini Paribu’da kolay ve kısa müddette gerçekleştirebilmektedir. Paribu’da Tether (USDT) ile Ethereum (ETH) süreci yapmak da mümkündür.

Tether (USDT) ile Ethereum (ETH) süreci yapmak için takip edilecek adımlar;

  • Paribu hesabına giriş yapılır.
  • Piyasa seçeneğine tıklanır.
  • En üst satırdan USDT seçilir.
  • Açılan ekrandan Etehereum seçeneğine tıklanır.
    Alış süreci için; Açılan ekranda ”Limit”, ”Piyasa” ya da ”Koşul” seçilerek USDT ile ETH satış süreçleri gerçekleşmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir