Paribu’da Kimlik Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

Kimlik doğrulama, yapılacak bir sürecin ardında gerçek bir şahıs olduğunu kanıtlamak emeliyle yapılmaktadır. Paribu’da kimlik doğrulama süreci anında ve kolay gerçekleştirilir.

Kimlik Doğrulama Süreci Nedir?

Kimlik doğrulama teknolojisi, bir kullanıcının kimlik bilgilerinin yetkili kullanıcıların bilgi tabanında yahut bir data doğrulama sunucusundaki kimlik bilgileriyle eşleşip eşleşmediğini Denetim ederek sistemler için erişim denetimi sağlamaktadır.

Kimlik doğrulama, bir kişinin kimliğinin olması gereken bilgilerle eşleşmesini sağlayan bir süreçtir . Bilhassa kimlik hırsızlığı riskinin olduğu çevrimiçi ortamda kimlik doğrulama Fazla Değerli hale gelmektedir. Kimlik doğrulama, yapılacak bir sürecin gerisinde gerçek bir şahıs olduğunu ve bu kişinin argüman ettiği şahıs olduğunu kanıtlamayı sağlamaktadır. Böylelikle dolandırıcılık niyetiyle bir kişinin oburu ismine yetkisiz bir süreç yapması engellenmiş olur.

Yüz yüze yapılan kimlik doğrulama sürecinde, Örneğin banka şubesi, bayi, halk daireleri üzere hizmet alınacak kuruma gidilerek süreç başlar. Kimlik evrakının fotokopisi verilir, müracaat formları doldurulur ve kimlik doğrulama süreci işletilir. Bu süreç hem Vakit Müşteri hem de maliyetlidir. Dijital kimlik doğrulama sürecinde ise uçtan uca çevrimiçi (online) olarak ilgili kurumlara gitmeden dijital kanallardan; Örneğin cep telefonu üzerinden kimlik doğrulanabilir.

Bunun için aygıtın kameralı olup internet erişiminin olması kafidir. Kimlik doğrulama, bir banka hesabı açmaktan vergi süreçlerini elektronik olarak tamamlamaya kadar her türlü durumda, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı birçok süreç ve prosedürde Temel bir gerekliliktir.

Paribu’da Kimlik Doğrulama Süreci Nasıl Yapılır?

Kimlik doğrulama sırasında, kullanıcı tarafından girilen kimlik bilgileri, giriş yapmak istediği sistemdeki data tabanında bulunan kimlik bilgileri ile karşılaştırılır. Kimlik bilgileri eşleşirse kullanıcıya erişim müsaadesi verilir. Kullanıcının erişebileceği dizinler ve yapabileceği süreçler, giriş yapmış olduğu hesabın sistemde tarifli olan yetkileri ile belirlenmektedir. Paribu’da kimlik doğrulama süreci kolay ve süratli halde gerçekleştirilmektedir.

Paribu, kullanıcıların itimatla alış satış yapabileceği, transferlerini süratli ve kolay biçimde gerçekleştirebileceği bir platform gereksinimini karşılamak için kurulmuştur. 14 Şubat 2017 tarihinde sürece açılan Paribu, kısa müddette pazar başkanı olmuştur. Kullanıcı sayısı ve hacmi gitgide yükselirken Paribu kullanıcı talep ve beklentilerine nazaran çalışmalarını sürdürmüştür. Bitcoin alıp satmaya İmkan tanıyan marketini genişleten Paribu’da Ekim 2018 itibariyle altcoin süreçleri de başlamıştır. Paribu bu süreçte müşterilerine daha süratli ve kolay süreç imkânı sağlamak için, yeni yükseltmeler ile Daimi gelişmiştir. Kullanıcıların süreçlerini daha süratli ve kolay yapabilmesi ismine çalışmalarını sürdürmektedir. Kimlik doğrulama süreçleri de Paribu’da anında gerçekleşmektedir.

Paribu’da kimlik doğrulamak için süreçler anında ve kolay bir biçimde gerçekleşmektedir. Adımları sıralayacak olursak;

  • Adım 1: ”Ayarlar” kısmına gidilir.
  • Adım 2: ”Kimlik Doğrulama”ya tıklanır.
  • Adım 3: Gerekli bilgiler girilir.
  • Adım 4: ”Bilgilerimi Kaydet”e tıklanır, kimlik doğrulama süreci tamamlanır. Paribu ile kimlik doğrulamak bu kadar kolay ve kısa müddette gerçekleşmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir