Özbekistan, İlk Kripto Lisanslarını Verdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Özbekistan, Lokal kripto hizmet sağlayıcılarına düzenleyici onaylarını vermeye başladı.

Kripto piyasasının gelişmesi ile Bir arada ülkeler de kripto faaliyetlerini düzenlemek ve Denetim altında ilerletmek için çalışmalar yürütüyor. Bilhassa nihayet devirde yaşanan FTX olayları sonrası düzenleciyiler daha sıkı kripto kuralları getiriyor. Kripto benimsenmesini artırmaya hazırlanan Özbekistan da birinci kripto lisanslarını verdi.

Özbekistan, İki Şirkete Yeşil Işık Yaktı

Özbekistan’ın önde gelen kripto Nakit piyasası gözlemcisi Perspektif Projeler Ulusal Ajansı (NAPP), 17 Kasım’da yayınlanan resmi bir duyuruya nazaran ülkenin birinci kripto lisanslarını verdi.

Lisanslar, Crypto Trade NET LLC ve Crypto Market LLC iç olmak üzere iki “kripto Nakit ünitesi mağazası” tarafından kripto Nakit ünitesiyle ilgili hizmetlerin sunulmasına resmi olarak yetki veriyor.

Açıklamada, “Kripto mağazaları, vatandaşların kripto varlıkları satın almaları yahut satmaları için daha kolay erişim sağlamak üzere tasarlanmıştır” denildi. Ayrıyeten şunlara dikkat çekildi:

“Ajans, vatandaşları Muhtemel olduğunca dikkatli olmaya ve Özbekistan Cumhuriyeti topraklarında öngörülen halde aktiflik göstermek için lisans almamış elektronik platformların hizmetlerini kullanmamaya çağırıyor.”

Özbekistan, 1 Ocak 2023’ten itibaren, kripto hizmetlerinin Özbek vatandaşlarına sadece lisanslı kripto Nakit ünitesi firmaları tarafından sağlanmasına müsaade verecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir