Optimism Token Duyurunun Ardından Yükselişe Geçti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 23, 2023 Yorum Yok

Optimism‘in Lokal token’ı OP, Coinbase’in açıklamasının akabinde yükselişe geçti.

Coinbase’in Base açıklamasının akabinde Optimism token CoinGecko bilgilerine nazaran nihayet 24 saatte yüzde 12’den Çok yükseliş kaydetti.

Duyurunun Akabinde Optimism Yükselişte

Coinbase yeni duyurduğu Layer-2 Base’i Optimism üzerine inşa edecek. Optimism’in token fiyatı, Coinbase’in Layer-2 ağını OP Stack üzerinde kuracağını ve yazılımın çekirdek geliştiricisi olacağını duyurmasının akabinde yükseldi.

CoinGecko bilgilerine nazaran OP, duyurudan bu yana yüzde 6,7 artışla Birlikte 3 doların üzerinde süreç görüyordu. Token fiyatı nihayet 24 saatte yaklaşık yüzde 12 arttı. Duyurudan sonra bu yükseliş momentumunu kaybetti. Optimism yazma yazıldığı anda 2,84 dolardan süreç görüyor.

OP’nin grafiği

Coinbase bugün, yeni Ethereum Layer-2 ağının testnet versiyonu olan Base’i tanıttı. Base test sonunda anne Ethereum ağında çalışacak halde tasarlanmıştır. Base, Optimism’in Aleni kaynaklı OP Stack’i üzerine kurulduç Coinbase ayrıyeten OP Stack’in çekirdek geliştiricisi olarak Optimism’e katılacak.

Coinbase’in kıdemli mühendislik yöneticisi Jesse Pollack, Optimism ile işbirliği yaparak ve OP Stack’i oluşturarak Coinbase’in Base ve OP ağında çalışan öbür zincirleri ucuz, merkezi olmayan ve inançlı hale getirmeyi planladıklarını açıkladı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir