Flare’da, Farklı Blockchain Token’larıyla NFT Satın Alındı

Altcoinler Şub 23, 2023 Yorum Yok

Layer-1 projesi Flare, ekosisteminde beta olarak kullanımına sunulan yeni Bir arada çalışabilirlik fonksiyonelliğinin canlı bir gösterimini tamamladı.

İki Temel Birlikte çalışabilirlik protokolü olan State Connector ve Flare Time Series Oracle (FTSO) kullanılarak, farklı bir token ile farklı bir blockchain ağında gerçekleşen süreçle, bir NFT emniyetli bir biçimde satın alındı.

Bu NFT demosu, Flare’nin kanarya ağı Songbird’de, DOGE ve XRP token’ları kullanılarak yapılan satın alma ile gerçekleştirildi.

Flare Ağında, DOGE ve XRP Kullanıldı

Flare, ekosisteminde bir demo NFT satın alma süreci gerçekleştirdi. Bu süreçte, DOGE ve XRP token’ları kullanıldı.

Flare’in State Connector protokolleri, hem öbür blockchain ağlarından hem de internetten gelen bilgilerin Flare ağında EVM tabanlı akıllı mukavelelerle güvenli ve ölçeklenebilir bir formda kullanılmasını sağlar. Bu durumda, bir sürecin Flare dışı bir blockchain ağında onaylandığını kanıtlamak ve birebir vakitte yanlışsız ödeme referansının iç edildiğini doğrulamak hedefiyle kullanıldı.

Flare Time Series Oracle (FTSO), dataları blockchain ağlarına getirmek için merkezi bir sağlayıcıya güvenmeden, Flare üzerindeki dApp’lere nihayet derece merkeziyetsiz fiyat ve data akışları sunar. Tanıtım için, öbür blockchain ağının kripto Nakit ünitesinde, NFT’nin canlı güncellenen fiyatını ortaya çıkarır.

Flare, EVM tabanlı bir blockchain ağı olduğundan ötürü, Ethereum ve diğer EVM ağlarında gerçekleştirilebilen her şey Flare üzerinde de gerçekleştirilebilir. Bu nedenle demoda basılan NFT’ler, Solidity’de yazılmış ve ağa yerleştirilmiş standart ERC721 sözleşmeleridir. Gerekli olan Biricik değişiklik, FTSO ve State Connector ile entegre olacak yolların eklenmesidir.

Flare CEO’su ve Kurucu Ortağı Hugo Philion, mevzuyla ilgili şunları söyledi;

“Bu demo, Flare’in bölüm için yeni fonksiyonellik ve potansiyel kullanım durumlarını güçlendirmek hedefiyle zincir üzerinde daha Çok çeşitte inançlı, merkezi olmayan bilgi sağlama yeteneğini vurgulamaktadır. NFT demosu, Flare’in eski token’lar için açabileceği Web3 Yardımcı programının bir örneğidir ve bunların ağdaki dApp’lerde itimatla kullanılmasını sağlar. Mühendislerin Flare’in Lokal Bir arada çalışabilirlik protokollerinin yeteneklerinden yararlanarak Öbür hangi uygulamaları geliştirebileceklerini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir