Fed, Bankaları Kripto Konusunda Uyardı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 23, 2023 Yorum Yok

Kripto paraların global ölçekte daha da bilinir olmaya başladığından beri muhakkak riskler de konuşulan bahisler ortasındaydı.

Amerika’nın öncü düzenleyici kurumlarından olan Fed, bankaları kripto paraların mümkün riskleri hakkında uyardı. Fed, bankalara kripto paraların mümkün riskleri konusunda ihtarlarda bulundu.

Fed, Bankaları Kripto Paraların mümkün Riskleri Konusunda Uyardı

Kripto paraların her geçen gün daha da bilinir ve benimsenir hale gelmesi beraberinde riskler de barındırıyor. Kripto Nakit kesimi nihayet geçtiğimiz birkaç haftada sakin bir hafta yaşamadı. En başında SEC‘in Paxos‘a dava açabileceğine işaret eden bildirim dalda neleri olup bittiğine dair Baş karışıklığı yaşattı.

ABD’nin bankacılık dalı düzenleyicileri, bankalara kripto para üniteleriyle ilgili müşterilerin rastgele bir likidite sıkıntısına karşı dikkatli olmaları konusunda yeni ihtarlarda bulundu. ABD’nin bankacılık düzenleyicileri bankaları birtakım mevduatların değişken olabileceği konusunda uyardı.

Kurumlar tarafından yayımlanan ortak açıklamada, ABD Merkez Bankası (Fed), Federal Mevduat Sigorta Şirketi ve Nakit Ünitesi Denetleme Ofisi üzere ABD’nin esaslı düzenleyici kurumları yer aldı.

Bu kurumlar, bankaların kripto varlıkları konusunda kuruluşlar tarafından yatırılan fonların izini sürmek için âlâ çalışılmış teknolojilere gereksinimleri olacağı konusunda uyardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir