Luxor, Güneydoğu Asya Madencilik Şirketi İle Ortaklık Kurdu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 23, 2023 Yorum Yok

Bitcoin madencilik firması Luxor, Güneydoğu Asya madencilik hizmeti sağlayıcısı Cryptodrilling ile paydaşlık kurarak bölgedeki varlığını genişletmeyi amaçlıyor. 

Şirket, The Block’a yaptığı açıklamada, Luxor’un yazılımını ve türevlerini hashOSapp isimli platforma entegre edeceğini ve bununla birlikte madencilik danışmanlığı alacağını söyledi. Tayland merkezli Cryptodrilling, madencilik şirketlerinin Tamir atölyeleri ve yazılım sistemleri üzere kritik altyapıları kurmalarına Yardımcı oluyor. Bununla bir arada, makinelerin nasıl satın alınacağı ve tesislerin nasıl inşa edileceği üzere durumlarda danışmanlık sağlıyor. 

“Birçok Çinli Madenci Laos’a Taşındı”

Luxor COO’su Ethan Vera, The Block’a verdiği demeçte: “Buradaki gelişime Yardımcı olmak için kapital sağlayıcılarını direkt Güneydoğu Asya’ya yönlendireceğiz” sözlerini kullandı ve kelamlarına şöyle devam etti:

“Bu, madenciliğin ileriye dönük en heyecan verici alanlarından biri. Latin Amerika’yı ve potansiyel olarak Orta Doğu’yu küçümsememekle birlikte, büyüme açısından Güneydoğu Asya’da Fazla fakat Fazla yüksek bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz.”

Cryptodrilling, hükümetin Bitcoin madencilerinin aktiflik göstermesine ve belli fiyatlar belirlemesine müsaade verdiği Laos’a odaklanarak Güneydoğu Asya’daki farklı bölgelerde aktiflik gösteriyor. 

Cryptodrilling CEO’su Chayoot Anukoolkarn, lisanslı madencilerin megawatt başına yıllık 100.000 dolar fiyat ödediğini ve hükümetin 10’dan Çok şirketin 1,2 gigawatt’ın üzerinde çalışmasına müsaade verdiğini belirtti. CEO, bununla Birlikte şu anda sadece yaklaşık 400 megawatt’ın kullanılmasının planlandığını söyledi. 

Anukoolkarn, Telegram üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada: ”Laos’u 1 numaralı önceliğim olarak görüyorum zira bol yenilenebilir güce sahipler ve Fazla daha Çok baraj inşa ediyorlar. Bu yüzden Fazla Çok güç fazlası olacağını biliyorum” dedi. Ayrıyeten Anukoolkarn, birçok Çinli madencinin şimdiden Laos’a girdiğini de kelamlarına ekledi. 

Luxor COO’su Vera ise husus ile ilgili şu tabirleri kullandı: “Çin’in madenciliği yasakladığını, Kazakistan’daki güç piyasalarında bulunan belirsizlikleri ve bununla birlikte Rusya’daki siyasi meçhullüğü göz önünde bulundurursak, bunun onlar için kusursuz bir yol olacağını düşünüyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir