Galaxy Digital, Kripto Saklama Şirketi GK8’i Satın Aldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 23, 2023 Yorum Yok

Galaxy Digital, kripto saklama platformu GK8’i 44 milyon dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

Galaxy Digital, GK8’in tescilli varlık depolama ve yönetme yeteneklerinden yararlanabilmek ismine bu alım sürecini gerçekleştirdi. GK8 kendisini, bankalar için “hepsi bir arada” saklama platformu olarak tanımlıyor. Bununla birlikte, stake etme ve merkeziyetsiz finans protokollerine ek olarak yüzlerce token’ı destekliyor.

GK8’in Özellikleri GalaxyOne’a Entegre Edilecek

Mike Novogratz’ın yatırım şirketi Galaxy Digital, kurumsal kullanıcılar için inançlı varlık idaresi sağlamayı amaçlayan kendi patentli kripto varlık saklama teknolojisine sahip GK8’in satın alımını tamamladı.

GK8, süreçlerin internet ilişkisi olmadan yürütülmesine müsaade veren soğuk kasa teknolojisi alanında uzmanlaşan bir platform. Şirket içi Fazla taraflı hesaplama (MPC) kasası, süreçleri otomatikleştirme yeteneği sağlar. Bununla birlikte, merkezi olmayan finans (DeFi) ağlarına, tokenizasyona ve NFT ticaretine erişim sağlar.

Novogratz yaptığı açıklamada, satın almanın gerisindeki Temel neden olarak saklama hizmetlerine yönelik artan yatırımcı talebini vurguladı. GK8’in soğuk depolama tahlilleri ve cüzdan teknolojisi, Galaxy Digital’in piyasaya sürülmesi beklenen birincil aracılık platformu GalaxyOne’a iç edilecek.

GalaxyOne, piyasaya sürüldüğünde kurumsal seviyedeki kullanıcılara Fazla Türlü kripto Nakit varlık hizmeti sunacak. Bu hizmetlere ticaret, borç verme, türevler, portföyler ortası marjlama ve GK8 tarafından yönetilen saklama teklifleri de iç olacak.

Argo Blockchain’in anne madencilik tesislerinden Helios, Aralık 2022’de Galaxy Digital tarafından satın alınmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir