FED Tutanakları Açıklandı, Bitcoin ve Ethereum Ne Tepki Verdi?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 23, 2023 Yorum Yok

Dün açıklanan Federal Aleni Piyasa Komitesi tutanaklarında yetkililer enflasyonu yüzde 2 oranına düşürme noktasında kararlılık bildirileri verdi ve sıkı Nakit siyasetlerine bir müddet daha devam edileceği belirtildi.

Küresel ekonomiler enflasyon sıkıntısıyla çabasına devam ediyor. ABD iktisadı de nema artırımlarıyla Birlikte enflasyonu yenmeye çalışıyor. FED’in dün akşam gerçekleştirdiği nihayet toplantıdaki tutanaklarda enflasyonun yüzde 2 gayesine düşene kadar nema artırımlarına devam edileceğine yönelik ortak Fikir oluşması her ne kadar dalı baskılasa da, bu baskıların Fazla çabuk ortadan kalktığı görüldü.

Enflasyonda nihayet 3 ayda gerileme görülmesine Karşın düşüş istikametinde daha da ivmelenme bekleyen FED üyeleri risklerin aşağı istikametli olduğunun da altını çizdi. Daha Evvel Mart’taki 25 baz puanlık nema artışının akabinde FED’in beklemeye geçeceği görüşünde olan piyasalarda artık Mayıs ve Haziranda’da 25 baz puanlık nema artışı fiyatlaması var. Bunun Temel nedeni olan enflasyon konusunda FED’in de tutumu epeyce net.

Dün tutanakların açıklanmasından Evvel gün içerisinde ABD’de anne endeksler, yüzde 2’leri bulan düşüşler yaşadı. Üleş piyasalarıyla Enlem olarak kripto Nakit piyasalarında da küçük çaplı Geri çekilmeler yaşandı.

Bitcoin

Geçen haftadan bu yana kendini 25.000 doların üstüne atmayı deneyen Bitcoin bu teşebbüslerinde başarısız oldu. İki gündür devam eden satışlarla ise Uzaklık dayanak noktası olarak kullanılabilecek 24.000 dolar düzeyine ulaştı. Satış baskısının devam etmesi halinde varlığın 22.800 dolara kadar gerilemesi bekleniyordu. FED kararının açıklanmasından Çabucak Evvel günün en düşük düzeyi olan 23.650 dolar düzeyine gerileyen Bitcoin, FED tutanaklarının açıklanmasının akabinde fiyatında toparlanmalar yaşadı ve günü 23.788 dolar düzeyinde kapattı. Yeni güne yükselişle başlayan Bitcoin, şu sıralarda 24 bin doların üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Bitcoin’in 25 bin dolar düzeyine çıkmak için 24.085 dolarlık bölgeden kaçınması gerekiyor. 24.500 dolar bölgesine yaşanacak bir Geri dönüş, yükseliş sinyali verebilir. Uzatılmış bir ralli durumunda Bitcoin muhtemelen ikinci anne direnç düzeyi olan 24.992 dolar düzeyini ve 25.000 dolar bölgesini test edebilir. 24.085 dolar düzeyinin altına yaşanacak bir sarkma, birinci Aka dayanak düzeyi olan 23.684 doları devreye sokacaktır. Varlığın ikinci dayanak düzeyi ise 23.178 dolarda yer alıyor.

Ethereum

Ethereum’da dün Bitcoin’in 25 bin dolar direncine emsal olarak 1.700 dolar bölgesine girmekte zorlandı. 1.650 ve 1.670 dolarlık dayanak alanının altına devinim eden Ethereum, tutanakların açıklanmasından Çabucak Evvel 1.607 dolarlık düzeye kadar geriledi. Tutanakların açıklanmasının akabinde fiyatta toparlanmalar yaşayan Ethereum, günü 1.616 dolar bölgesinde kapattı. Yeni güne yükselişle başlayan varlık ise şu sıralarda 1.660 dolar düzeyinin üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Ethereum fiyatının 1.700 doları hedeflemesi için 1.635 dolar bölgesinin altından kaçınması hayli değerli. Birinci direnç düzeyi 1.675 bulunan Ethereum’un ikinci direnç düzeyi ise 1.707 dolar bölgesinde bulunuyor. Bu düzeylere yükselmeyi başaran Ethereum için izlenecek bir sonraki Tertip üçüncü direnç düzeyi olan 1.779 dolar bölgesi. mümkün bir gerileme senaryosunda ise birinci dayanak düzeyimiz 1.603 dolarda yer alırken, ikinci dayanak noktamız 1.563 dolar bölgesinde bulunuyor. Bu düzeylerin altına yaşanacak bir sarkma, 1.491 dolar bölgesinden üçüncü dayanak düzeyini devreye sokabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir