Coinbase, Katman-2 Blockchain Base’i Piyasaya Sürdü

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 23, 2023 Yorum Yok

Ticaret hacmine nazaran en Aka ikinci kripto Nakit borsası olan Coinbase, Ethereum odaklı bir katman-2 (L2) Blockchain’i olan Base’i piyasaya sürdü.

Coinbase Protokol Lideri Jesse Pollak, yeni teşebbüsleri hakkında açıklamalarda bulundu. Coinbase, Base ile Birlikte her kullanıcıya ve projeye yönelik bir ortam oluşturmayı hedefliyor.

“Amacımız, Bir Milyar Kullanıcıyı Kripto Ekosistemine Kazandırmak”

Coinbase, Base’i tanıtmalarının akabinde açıklamalarda bulundu. Coinbase Protokol Lideri Jesse Pollak, TechCrunch’a verdiği demeçte şunları söyledi:

“Geçmişte, Coinbase işin alım satım ve takas tarafına odaklanmıştı, fakat fayda perspektifinden bakıldığında, geliştiricilerin faydalı merkezi olmayan uygulamalar oluşturması gerekiyor ve kullanıcıların bunları zincir üzerinde kullanması hala Fazla sıkıntı. Geliştirici alanına daha Çok odaklanmak istiyoruz, geliştiricilerin dApp’ler oluşturmasını ve kullanıcıların bu dApp’lere Coinbase eserleri aracılığıyla erişmesini kolay hale getirmek için Base’i inşa ettik.”

Pollak, gayelerinin Coinbase’in anne planının dördüncü basamağını gerçekleştirmek ve bir milyar kullanıcıyı kripto iktisadına getirmek olduğunun da altını çizdi.

Şirket, Base’in doğrulayıcıların zincir üzerinde dApp’ler oluşturmasına Yardımcı olmayı amaçlayan inançlı, düşük maliyetli ve geliştirici dostu bir zincir olduğunu belirtti. Base, birebir vakitte Ethereum zincirine odaklanan katman-2 Blockchain Optimism ile Amel birliği içinde MIT lisanslı OP Stack üzerine inşa edilmiştir.

Pollak, herkese ulaşmak ve onları bu Aleni ekosisteme iç etmek için Uğraş sarf ettiklerini belirtti.

Base ile ilgili ayrıntılara da değinen Pollak, Base’in başlangıç etabında 10 ila 50 cent aralığında Arbitrum ve Optimisim ile karşılaştırılabilir fiyatlara sahip olacağını söyledi. Bu fiyatların önümüzdeki sene 1 sente düşmesi planlanıyor. Zincirin şu anda test evresinde olduğunu söyleyen Pollak, anne File için belli bir lansman tarihinin olmadığını, fakat bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesini beklediğini söyledi.

Pollak, zincirin Coinbase’in borsası, cüzdanı, NFT pazarı ve geliştirici eserleri ortasında entegre edileceğini bununla Birlikte Ethereum’un ötesindeki ekosistemler ile de çalışabilir olmayı planladığını açıkladı. Pollak, Base’in bu vizyon üzerinde çalışmak için Solana, Avalanche, Polygon ve diğer takımlarla görüşmelerde bulunduğunu da kelamlarına ekledi.

Pollak, Base’in Coinbase Ventures ile ortaklaşa bir ekosistem fonu başlattığını ve Temel olarak kripto ekosisteminde Base üzerinde gelişen doğrulayıcılara tohum yatırımlar yaptığını söyledi.

Pollak kelamlarını şunları söyleyerek tamamladı:

” Yalnızca finansal araçlara, NFT’lere yahut oyunlara odaklamak istemiyoruz, herkesin faydalanmasını istiyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir