Opera, Üretken Yapay Zekayı Entegre Ediyor 

Altcoinler Nis 25, 2023 Yorum Yok

Opera, üretken Yapay zekanın tarayıcı içi entegrasyonu da iç olmak üzere Fazla sayıda yeni özelliğe sahip Opera One’ı duyurdu. 

Opera, yeni bir üretken Yapay zeka entegrasyonu içerecek olan Opera One uygulamasının en nihayet sürümünü tanıttı. Opera’ya nazaran, AI Prompt olarak isimlendirilen tarayıcı içi AI özelliği, kullanıcılara web sayfaları ve metinler için bağlamsal teklifler sunacak. 

AI Özellikleri Otomatik Olarak Gerçekleşecek

Web servis sağlayıcısı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, AI özelliklerinin bütün kullanıcılar için otomatik olarak aktifleştirileceğini söyledi. 

Şirket buna ek olarak, tarayıcının kıyı çubuğunda ChatGPT ve ChatSonic üzere öteki Yapay zeka araçlarına süratli erişim olacağının da altını çizdi. Opera One güncelleme sayfasında, daha erişilebilir okumalar için kısaltılmış uzun metinler, karmaşık fikirlerin açıklamaları ve içerik oluşturma da iç olmak üzere Yapay zekanın nasıl kullanılabileceğine dair birkaç Örnek listeleniyor. 

Bu atılım ile Birlikte Yapay zeka entegrasyonu gelişmekte olan teknoloji sanayisindeki Aka trendlerle tıpkı çizgide yer alıyor. Google, Microsoft, Amazon ve Alibaba üzere birçok teknoloji devi, yılın başından bu yana Yapay zeka entegrasyonu ile ilgili duyurular yaptı. 

Bunların yanı Dizi Opera Aralık ayında, kullanıcıları Üzücü niyetli Web3 aktörlerinden müdafaayı amaçlayan bir Emniyet paketi başlattı. Web3 Guard olarak bilinen bu paket, öteki özelliklerin yanı Dizi ziyanlı merkeziyetsiz uygulamaları ve kimlik avı taarruzlarını tespit etmesi için Opera ile entegre edildi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir