TinyTap, Web3 Eğitimi İçin Fon Topladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 25, 2023 Yorum Yok

Animoca Brands’in Yan kuruluşu olan TinyTap, Kıymetli yatırımcıların katıldığı finansman çeşidinde 8,5 milyon dolar pahasında fon topladı. 

TinyTap tarafından yapılan açıklamaya nazaran yatırımcılar ortasında Sequoia China, Polygon, Liberty City Ventures, Kingsway Capital ve Shima Capital yer aldı. TinyTap CEO’su Yogev Shelly yaptığı açıklamada, fonlamanın SAFE ve SAFT yoluyla token kombinasyonu biçiminde gerçekleştiğini söyledi. 

Şirket, 100 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaştı

Animoca Brands’in sahibi olduğu edtech şirketi TinyTap, topladığı fonları Web3 eğitimi için kullanmayı amaçlıyor. 

Turun kapanışı sırasında yatırımcılar ile token için Kesin planların paylaşılmadığını belirten Yogev Shelly: “Biz yalnızca tokenomik bir modelin genel olarak eğitime ve yaratıcı ekonomilere nasıl fayda sağlayabileceğine odaklandık” tabirlerini kullandı.

Shelly, TinyTap’in geçtiğimiz Haziran ayında Animoca Brands tarafından şirketteki yaklaşık yüzde 84’lük Üleş karşılığında 39 milyon dolara satın alındığını ve yeni finansmanla Birlikte 100 milyon dolar değerine ulaştığını söyledi. 

Ekim 2022’de fon toplamaya başladıklarını söyleyen Shelly, FTX borsasının iflası nedeniyle birtakım yatırımcıların Kasım ayında Geri çekildiğini belirtti. Animoca tarafından satın alındıktan sonra şirketin neden fon topladığı sorulduğunda ise mutabakattan sonra bile şirketin büyümeye devam etmek için hala bir teşviği olduğunu söyledi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir